Lee Urges Role of Gov’t, School, Family on School Violence

South Korea (대한민국)

Lee, Okul Şiddetinde Hükümet, Okul ve Ailenin Rolünü Vurguladı

Devlet başkanı Lee Myung-bak, okullardaki şiddet olaylarının kökünü kazımak için hükümet, okullar ve ailelerin her birinin sorumluluklarını yerine getirmelerinin gerektiğini söyledi.

Orta Doğu’ya gitmeden önce kayda alınan haftalık konuşmasında Lee pazartesi günü hükümetin okullardaki şiddeti engellemek için birtakım önlemler alacağını söyledi. Sosyal örgütler ve ajansların da eğitim çevresini önemli ölçüde iyileştirmek için çaba harcamaları gerektiğini ekledi.

Hükümetin okullardaki şiddet üzerine kapsamlı önlemlerinin 3 temel noktada özetlenebileceğini söyledi: saldırganların şiddetle cezalandırılması, mağdurların korunması ve eğitim çevrelerinin güçlendirilmesi.

Devlet başkanı, erken yaştan itibaren iyi bir karakter oluşturmanın en önemli şey olduğunu söyleyerek eğitim programının karakter oluşturma eğitiminin ve fiziksel eğitimin daha fazla yönünü ele alacağına dair söz verdi.

ji-young park

President Lee Myung-bak says the government, schools and families should each fulfill their responsibilities to root out school violence.

In his biweekly radio address Monday that was prerecorded before he left for the Middle East, Lee said the government will announce a set of measures to eradicate school bullying. He added social organizations and agencies must join efforts to dramatically improve the education environment.

He said the government’s comprehensive measures on school violence can be summarized into three key points: stern punishment of the offenders, protection of victims, and enhancement of the educational environment.

The president promised to have school curricula embrace more aspects of character building education and physical training, saying it’s most important to build good character from early childhood.

KBS World-6.2.2012

http://img23.imageshack.us/img23/9027/120206kw09.jpg

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.