Lee Min Ho’s Agency Now Confirms That He and Park Min Young Are Dating

South Korea (대한민국)

Lee Min Ho’nun Ajansı Lee Min Ho ile Park Min Young’un Çıktığını Doğruladı

Bu PR’ın gördüğümüz en kısa süreli oyunu oldu. Ama sonunda dizi oyuncuları Lee Min Ho ve Park Min Young arasındaki ilişki bir sona geldi gibi görünüyor. Lee Min Ho’nun ajansı StarHaus Entertanment 23 Ağustos’taki açıklamasında iki yıldızın çıktığını doğruladı.

StarHaus Entertainment’tan bi yetkili tarafından yapılan açıklama ”Bazı yanlış anlaşılmalar var gibi görünüyor. Biz basitçe medyanın olayı ‘ateşli bir aşk’ olarak yansıtmaması için tedbirli davrandık. Lee Min Ho ve Park Min Young bir süredir birbirlerini tanıyor. Ve ‘City Hunter’ın uzun çekimleri sırasında birbirlerine yakınlaşmış olabilirler. İkisi arasında güzel duyguların geliştiği doğrudur.” şeklindeydi.

Sonuç olarak, ajans yetkilileri ihtiyatla bir kez daha Lee Min Ho ve Park Min Young’un çıkıyor olduğu gerçeğini kabul ettiler. İkilinin bir aydır çıktığını doğrulayan bu açıklamayı gördükten sonra, hayranlar en içten tebriklerini gönderiyor.

ottokaji

It’s the quickest game of PR see-saw we’ve seen in a while, but it looks like the drama surrounding Lee Min Ho and Park Min Young’s relationship has finally come to an end. Lee Min Ho’s agency, StarHaus Entertainment, has finally confirmed on August 23rd that the two stars are dating!

Representatives from StarHaus Entertainment stated through Star News, “It seems there have been some misunderstandings.” They continued, “We were simply wary about how some media outlets were using the term ‘fervent love’ to describe their relationship.”

“Lee Min Ho and Park Min Young have known each for a while, and they were able to draw strength from each other during their long recordings for ‘City Hunter‘. It is true that these two have developed warm feelings for one another.”

In effect, the representatives are cautiously acknowledging (once again) that Lee Min Ho and Park Min Young are indeed dating. After witnessing the acknowledgment, denial, and now confirmation of the stars’ one-month relationship, fans are now sending the couple their warmest congratulations.

23.08.2011 allkpop.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.