Lee calls for greater anti-disaster, financial cooperation in EAS summit

South Korea (대한민국)

Lee EAS Zirvesinde Felaketlere Karşı Mali İşbirliği İçin Çağrıda Bulundu

Güney Kore Devlet Başkanı Lee Myung-bak, doğal afetler ve finansal krizlerin önlenmesi ve taşıma konusunda daha büyük bir bölgesel işbirliği için cumartesi günü, diğer Doğu Asya liderlerini de içine alan, Doğu Asya Zirvesi (EAS)’ni düzenledi.

EAS forumu yeni üyeleri Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya ile birlikte 18 ülkeden oluşan bir gruptur. Forum, Güneydoğu Asya Ülkeleri (ASEAN) 10 Ulus Birliği tarafından yönetiliyor ve aynı zamanda Güney Kore, Çin, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’da içine alıyor.

Michiru

South Korean President Lee Myung-bak called Saturday for greater regional cooperation in preventing and handling natural disasters and financial crises as he held a summit with other leaders of the East Asia Summit (EAS) forum.

The EAS forum is a grouping of 18 nations that include the newest members United States and Russia. The forum is led by the 10-nation Association of Southeast Asian Nations (ASEAN) and also includes South Korea, China, Japan, Australia, New Zealand and India.

19.11.2011 – Yonhap

http://img408.imageshack.us/img408/1663/pyh2011111806950034100p.jpg

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.