Kahi Makes a Return as a Solo Artist with ‘It’s ME’ MV + ‘Who Are You?’ Mini Album

Kahi ‘It’s Me’ Klibi ve ‘Who Are You’ Albümü ile Solo Geri Dönüşünü Gerçekleştirdi

Kahi ikinci mini solo albümü ‘Who Are You’ ile uzun bir aradan sonra geri döndü.

Fanlar Kahi’yi gerçekten çok özledi ve o bunun karşılığını çabası ile gösterdi. Albümde yetenekli rap sanatçıları ile düetleri oldu. Dumbfoundead ‘It’s ME’ şarkısına dahil olurken, After School üyesi Bekah “Sinister” şarkısında ona eşlik etti.

Bu geri dönüş gerçeği söylemek gerekirse ilk solo albümüne göre biraz daha özel ve kalpten hissedilebilir şarkılara sahip bir albümle oldu. Çünkü bu albümde Alice Sky, diğer adlarıyla Rottyful Sky ya da Haneul gibi bir besteciyle çalıştı.

Aşağıda klibi izleyebilir ve şarkı listesini dinleyebilirsiniz.

Blingbling*

Kahi has returned after what seems like ages with her 2nd solo mini album ‘Who Are You?’!

Fans have dearly missed Kahi, and she’s here to pay them back for their patience with her album that features talented rappers including Dumbfoundead who features in her title track, “It’s ME”, fellow former After School member Bekah who joins in on the song called “Sinister”, and more.

This comeback is made even more special and heartfelt, not only by the fact that this is her first solo release in a while, but also because the late Alice Sky, also known as Rottyful Sky or Haneul, is the composer behind the title track.

So, without further ado, check out “It’s ME” above and her other tracks through the playlist below!

10.10.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.