JYJ’s Junsu Narrates for MBC Documentary ‘The Zoo Is Alive’

JYJ Junsu MBC Belgeseli ‘The Zoo Is Alive’i Seslendirecek

JYJ üyesi Junsu, hayvanlara karşı hissettiği büyük sevgisini ve aşkını MBC belgeseli ‘The Zoo Is Alive’in 25Mart tarihinde yayınlanacak bölümünde seslendirme yapma kararı alarak gösterdi!

Bir temsilci Junsu’dan yardım istemesinin nedenini şöyle anlattı, “Ben onun büyük bir hayvansever olduğunu duydum. Junsu dramatik ve büyüleyici sesi ile hayvanların parlak ve canlı hikayesini izleyenlere sunacak,” dedi.

Junsu, “Hayvanlar çok sevimli görünüyor. Bu belgesel sayesinde, sizin de hayvanlara karşı daha fazla ilgi duyacağınızı umuyoruz. Hikaye çok eğlenceli ve iç açıcı, bu yüzden birçok kişinin izlemesini ve bunu dinlenme zamanı olarak kullanmasını umuyorum,” dedi

Junsu’nun sevimli sesini 25 Mart tarihinde yayınlanacak belgeselde dinleyebilirsiniz !

Asya_Prenses

JYJ‘s Junsu has shown his big heart and love for animals as he lent his voice for the MBC documentary ‘The Zoo Is Alive‘ to air on the 25th!

A representative revealed the reason for seeking help from Junsu, stating, “I heard that he is normally a big animal lover. Also, the addition of Junsu’s dramatic and charming tone of voice will present the story of the animals in a bright and lively way to viewers.”

Junsu shared, “The images of the animals became so lovable.Through this documentary, I hope that you gain more interest in animals. The story is very entertaining and heartwarming so I hope that many people watch it and use it as a healing time.”

Listen to Junsu’s sweet voice on the 25th through the documentary!

23 .03.2013 -allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.