JYJ’s Jaejoong releases teaser in the studio for upcoming solo album

JYJ’den Jaejoong Yaklaşan Solo Albümü İçin Stüdyo Görüntülerinin Yer Aldığı Bir Tanıtım Klibi Yayınladı

Videoda Jaejoong’un şarkısını seslendirdiği esnada yapılan çekimlerden bir kısım gösteriliyor. Ajansından bir temsilci daha önceden albüm hakkında, “Hayranları albümünde rock türünde çeşitli şarkılar olacağını duyduktan sonra coşkulu bir karşılık verdi. Bu kış, Jaejoong’un patlayan vokali ve dinlendirici sesi herkesi büyüleyecek.” ifadesinde bulunmuştu.

Rock türüne ağırlık verilecek olan mini albümdeki tüm şarkıların sözlerini Jaejoong’un yazdığı ve ayrıca bizzat bestelediği bir şarkının albümde yer alacağı ortaya çıktı.

Min-Hee Chang^^

JYJ‘s Jaejoong has released a video teaser in the studio for his upcoming solo album!

The video shows clips of him singing a line from his song. A representative of his agency had previously stated, “Fans have shown an explosive response upon hearing news that the album will contain various rock genre songs. This winter, Jaejoong’s explosive vocals and soothing voice will captivate everyone.”

The mini album will be focused on the rock genre, and has been revealed to contain a song composed by Jaejoong, who also wrote the lyrics for all of the songs on his upcoming release.

26.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.