Jung Joon Young, Defconn, Kim Joo Hyuk, and Kim Joon Ho Confirmed as New Cast Members of ‘1N2D’

Jung Joon Young,Defconn,Kim Joo Hyuk ve Kim Joon Ho ‘1N2D’ Programının Yeni Ekibi Olacaklarını Kabul Ettiler

‘1 Night 2 Days’ (Bir Gece İki Gün) yada ‘1N2D’ programının üçüncü sezon ekibi nihayet belli oldu. Jung Joon Young, Defconn, Kim Joo Hyuk ve Kim Joon Ho yeni üyeler olarak Kim Jonh Min ve Cha Tae Hyun’a katılacaklar.

Oyuncu Lee Jun Ki’nin programa dahil olacağı dedikoduları devam ediyor. Belki o son üye olarak programa dahil olabilir diye söyleniyordu. Ajansı spekülasyonlara son vererek: “Bu doğru. Bu teklifi bize sunduğu için KBS’e teşekkü ederiz. Ekibimiz bu teklifi dikkatlice gözden geçirdi. Ama Lee Jun Ki fan buluşmalarına ve diğer programlarına odaklandı. O şu an oyunculuğuna ve oyunculuğunu güçlendirmeye odaklanmış durumda. Bu yüzden onun diğer aktivitelerine yoğunlaştık ve bu teklifi saygılı bir şekilde reddettik.” dedi.

Lee Jun Ki’nin katılıp katılmayacağı henüz belli değilken KBS internet sitesinde son ekibi, “Kim Joo Hyuk, Kim Joon Ho, Defconn ve Jung Joon Young ‘1N2D’ programının üçüncü sezonuna katıldılar. 6 yeni üyemiz Cha Tae Hyun ve Kim Jong Min ile birlikte yeni bir hikayeye başlayacaklar… Bu 6’lı bugün, 22 Kasım’da, Gangwondo’da yönetmen Yoo Ho Jin ile birlikte çekimlere başlayacaklar.” diye duyurdu.

‘1N2D’ yeni sezonu 1 Aralık’ta yayınlanmaya başlayacak.

Blingbling*

‘1 Night 2 Days’ (or ‘1N2D’) has finally confirmed the new line up for season 3 of the show! Jung Joon Young, Defconn, Kim Joo Hyuk, and Kim Joon Ho are the new members joining the existing members Kim Jong Min and Cha Tae Hyun.

Although it was rumored at the last second that actor Lee Jun Ki may be the last member joining the bunch, the actor’s agency shot down the speculations, commenting, “Although it is true that we thankfully received a casting offer from KBS, the staff carefully reviewed it… But [Lee Jun Ki] already has a fan meeting and other schedules line up and more than anything else, his will to focus on acting as the actor Lee Jun Ki is strong. We decided that this may conflict with his acting activities so we respectfully rejected the offer.”

It was further confirmed to be not true when KBS announced the final line up just recently through their homepage, revealing, “Kim Joo Hyuk, Kim Joon Ho, Defconn, and Jung Joon Young have joined ‘1N2D’ season 3… The 6 members, including the existing members Cha Tae Hyun and Kim Jong Min, will start off a new story together… These 6 have started filming today (22nd) at Gangwondo with Yoo Ho Jin PD.”

The new season of ‘1N2D’ will air on December 1!

22.11.2013-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.