Jun Ji Hyun and Kang Dong Won are Cute and Comfy in Denim Looks as New Models for UNIQLO

Jun Ji Hyun ve Kang Dong Won UNIQLO’nın Yeni Mankenleri Olarak Blucinin İçinde Zarif ve Rahatlar

Jun Ji Hyun ve Kang Dong Won UNIQLO’nun yeni mankenleri olarak seçildiler.

Dar kesimli kotuyla sevimli komşu kızı gibi gözüken Jun Ji Hyun da, boyunu iyi gösteren düz bir kotu tercih eden Kang Dong Won da kot modasında rahatlar.

Jun Jin Hyun “UNIQLO rahat ve gösterişli bir tarz sunuyor bu yüzden normalde giymekten keyif duyduğum bir marka…UNIQLO’nun bir manken olarak tanıtımını yaptığım için çok mutluyum ve UNIQLO vasıtasıyla hayranlarımı ve müşterileri çeşit çeşit tarzlarla karşılamayı umuyorum.” dedi.

Kang Dong Won bu günlerde bu yaz galası yapılacak olan ‘My Palpitating Life’ ve ‘Kundo: Age of the Rampant’ filmlerini çekiyor. Bu sırada Jun Ji Hyun SBS kanalının başarılı dizisi ‘You Who Came From the Stars’la televizyona hükmediyor.

ayşe0312

Jun Ji Hyun and Kang Dong Won have been chosen as the new models for UNIQLO!

The two got comfortable in the denim-on-denim trend with Jun Ji Hyun looking like the cute girl-next-door in her skinny jeans and Kang Dong Won opting for straight jeans to flatter his height.

Jun Ji Hyun shared, “UNIQLO offers comfortable and polished styles so it is a brand that I normally enjoy wearing… I am very joyful to promote as a model for UNIQLO and I hope to greet customers and fans with various styles through UNIQLO.”

Kang Dong Won is currently filming the upcoming movies ‘My Palpitating Life’ and ‘Kundo: Age of the Rampant’ which will premiere this summer. Meanwhile, Jun Ji Hyun is dominating the small screen in the SBS hit drama ‘You Who Came From the Stars’.

26.02.2014 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.