Jang Geun Suk and Moon Geun Young delighted to be working together on “Mary Stayed Out All Night”

South Korea (대한민국)

”Mary Stayed Out All Night” dizisinin oyuncuları önümüzdeki Pazartesi yayınlanmaya başlanacak dizilerinden önce 3 Kasım’da basın toplantısında bir araya geldi.

Moon Geun Young: ”Senaryoyu ve oynadığım karakteri beğendiğim için dizi ekibine katılmaya karar verdim, ama bu kararım diğer başrolde Jang Geun Suk’un olmasına da bağlıydı” şeklinde konuştu.

Oyuncu sözlerine: ”Dizilerini ve filmlerini izledikten sonra hep Jang Geun Suk ile çalışmak istemiştim. Onunla oynamanın güzel olacağına karar verdim ve bu yüzden oyunculuk teklifini kabul ettim” şeklinde devam etti.

Jang Geun Suk: ”Moon Geun Young benden sonraki başroldeydi. Bu haberi ilk kez yapımcılarla bir yemek esnasında aldım. Haberi duyduğumda çok sevindim. Şimdiye kadar her zaman en küçüktüm ve başka önemli karakterlere bağlı olan karakterleri canlandırıyordum. İlk çekimlerde birlikte çalıştıktan sonra uyumlu olduğumuzu görmek beni sevindirdi” dedi.

“Mary Stayed Out All Night” 8 Kasım’da yayınlanmaya başlanacak ve geçtiğimiz gece yayını sona eren “Sungkyunkwan Scandal“ dizisinin yerini alacak.

FiLiZz53

The main cast of “Mary Stayed Out All Night” got together on November 3rd at the press conference before the drama’s premiere next Monday.

Moon Geun Young stated, “I decided to join the drama because I liked the script and the character’s charm, but my choice was also largely dependent on Jang Geun Suk being the other leading role.”

She continued, “I’ve always wanted to work with Jang Geun Suk after seeing his dramas and films. I decided that acting with him would be sweet and said okay to the cast offer.”

Jang Geun Suk stated, “Moon Geun Young was cast right after me. I first heard of the news while at a celebratory dinner with the production company. I screamed hooray when I heard the news. I was always the maknae and played roles that were dependent on other characters. I was glad that we fit well together after working with her for the first filming.”

“Mary Stayed Out All Night” will broadcast on November 8th, replacing “Sungkyunkwan Scandal“, which ended last night.

(03.11.2010 – allkpop)

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.