Jackie Chan to guest star in SBS show

South Korea (대한민국)

SBS Show’unun Konuk Yıldızı Jackie Chan

Hollywood süperstarı Jackie Chan, SBS’nin çok izlenen yarışma programı “Running Man”in bir bölümüne katılacak.

Dövüş sanatlarındaki yeteneğiyle ünlü olan 57 yaşındaki film yıldızı, 11 Kasımda yayınlanacak Hong Kong Özel programına katılacak. Chan, yarışmacıların tamamlaması gerek görevi açıklayacak. Bölümün özetinde, Chan’i gören yarışmacıların çok şaşırdıkları görülüyor.

Bölüm merakla bekleniyor ve bir yorumcunun “Jackie Chan de yarışmacı olarak katılsaydı daha harika olurdu” söylemesi internette çok fazla haraketlilik yarattı.

Görevi tamamlayan ünlü yarışmacılar, aktrist Lee Min Jung ve CNBLUE gurubundan şarkıcı Jung Yong Hwa ile görüşecek.

paseuma

Hollywood superstar Jackie Chan is set to appear in an episode of the hit SBS variety show “Running Man.”

The 57 year old film star, famous for his martial arts skills, will appear on the show in a Hong Kong special that will air on Dec. 11. Chan will announce the mission to be completed by the contestants on the show. In a preview of the episode the contestants were visibly stunned at seeing Chan.

The episode is highly anticipated and has generated lots of buzz online with one commenter saying “It’d be greater if Jackie Chan featured as a contestant as well.”

Celebrity contestants completing the mission will be actress Lee Min Jung and the singer Jung Yong Hwa from the boy band CNBLUE.

09.12.2011 – Korea Joongang Daily

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.