IU Confirmed to Star in ‘Pretty Man’ as a 4D Girl who has Crush on Jang Geun Suk

IU “Pretty Man” Dizisinde Jang Geun Suk’a Aşık Olan Çok Yönlü Bir Kız Rolünde Oynayacağını Kabul Etti

IU Jang Geun Suk’un’ da rol alacağı KB2 kanalının yeni dizisi “Pretty Man”de başrol bayan oyuncu rolünü sıradaki projesi olarak kabul etti.

Daha önce IU’nun Kim Bo Tong rolünde olabileceğini paylaşmıştık. Kim Bo Tong adı Korecede “sıradan” yada “ortalama” anlamına geliyor. Canlandıracağı karakter de sıradan ama sevimli bir çekiciliğe sahip bir kız. Aynı zamanda o, harika adam Dok Go Ma Te’ye (Jang Geun Suk) ortaokulda ilk görüşte aşık olmuş. Onu korumak ve onun aşkı için her şeyi yapabilecek bir
kız. Ve kendini Jang Geung Suk ve Lee Jang Woo’nun canlandıracağı karakter Choi David arasında bir aşk üçgeninde bulacak.

‘Pretty Man’ harika bir yüze sahip, kadınların kalbini kolayca çalabilen zengin ve güçlü bir adamın gerçek hayatı öğrenme hikayesini anlatıyor.

Blingbling*

IU has now been confirmed for her next production,’Pretty Man’, meaning she’ll be starring alongside the already confirmed Jang Geun Suk in the new KBS 2TV drama.

As mentioned before, IU will be taking on the role of Kim Bo Tong. Like her name which means ‘ordinary’ or ‘average’ in Korean, the character is an ordinary girl but has a lovable charm. She also crushes on the ‘pretty man’, Dok Go Ma Te (Jang Geun Suk), whom she fell in love with at first sight during middle school. Everything she does is for him, and she’ll do all that she can to protect her love for him with her 4D ways. Reportedly, she’ll find herself in a love triangle with him as well as Lee Jang Woo’s character Choi David.

‘Pretty Man’ is a story about a man with a pretty face who manages to capture the hearts of females easily, and through them, he gains not only riches and power, but also later learns what’s truly important in life.

22.10.2013-Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.