H.O.T’s Tony An and Moon Hee Jun reunite for the first time in nine years


Seoul (서울), South Korea (대한민국)

H.O.T’den Tony An ve Moon Hee Jun dokuz yıl sonra ilk kez tvN’in ‘Live Talk Show Taxi’ adlı programında bir araya geldiler.

Lee Young Ja bu iki ünlünün arasındaki farkedilen kötü ilişkiyi sorduğunda Tony An, “Biz iyi bir arkadaşlığa sahibiz.” diyerek Moon Hee Joon’a küçük bir öpücük verdi, bu olay herkesin gülmesine neden oldu.

Tony An şöyle devam etti, “Biz her zaman yakın olmuşuzdur.Bu durum gösteri programlarında farkedilmez.”

Komedyen Yang Se Hyung , Tony An’ın askerlik günlerinde ona sürpriz bir ziyaret düzenlemişti.Yayın sırasında Tony An’ın askerdeyken yaşadığı komik bir hikayesini paylaştılar.

Yang Se Hyung, “Bu hikayeden Tony An’ın bile haberi yok.Geçirdiği depresyon nedeniyle her gün ilaç alıyordu ve ben bu duruma üzülüyordum, sonrasında ise ilaçları C vitaminleri ile değiştirdim.” dedi.

Tony An güldü ve şöyle cevap verdi, “Şaşmamalı! Uyku vakti gelirdi ve ben uyuyamazdım çünkü enerji dolu olurdum.Bu durumu yani depresyonu arkadaşlarım sayesinde atlattım.”

butterfly7

The ‘Original Idols’, H.O.T’s Tony An and Moon Hee Jun appeared on broadcast together for the first time in nine years through tvN’s ‘Live Talk Show Taxi’.

When MC Lee Young Ja asked about the apparent bad relationship between the two, Tony An replied, “We have a good relationship,” and held Moon Hee Joon’s face in his hands to give him a small peck, causing everyone to laugh.

He continued, “We have drinks together and have always been close. It’s just because we don’t appear on broadcast shows together.”

Tony An also received a surprise visit from gagman Yang Se Hyung, who spent his army enlistment days with Tony An. While on the show, he shared an amusing story about being ‘Tony An’s doctor”.

“This is a story even Tony An doesn’t know about. Because of our depression, I became really sad to see Tony An taking medication every day soat the time, I changed his medication to Vitamin C,” said Yang Se Hyung.

Tony An laughed and replied, “No wonder! There were times when I had to sleep, but instead I was full of energy. It was because of my colleagues that I was able to overcome my depression.”

( allkpop / 02.12.2010 )


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.