Honey G Joins Busker Busker in Chungchun Music

Honey G, Chungchun Music ile Anlaşarak Busker Busker’a Katıldı

Mnet Superstar K4 yarışmasından Honey G yeni bir ajans bularak Superstar K4’un ilk 12’si arasında bunu yapan ilk takım oldu.

Grup kısa zaman önce, Busker Busker’la da anlaşma yapan yeni ajansı Chungchun Music ile özel bir anlaşma imzaladı.

Böylece, Superstar K4 ve Superstar K3’nin yıldızları tek ajansta toplandı.

Honey G pek çok ajanstan çağrı almıştı, fakat sonunda harika yapım yeteneklerine sahip olan Chungchun Music ile anlaşmaya karar verdi.

Honey G, “Superstar K4 yarışması boyunca bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz. Superstar K sayesinde bir araya gelmemiz kader gibi bir şey. Üçümüz çıkış albümümüz için yapacağımız hazırlıklara Chungchun Music ile devam etmeyi planlıyoruz,” dedi.

Superstar K4′un En İyi 12’sini yönetmekten sorumlu olan bir CJ E&M temsilcisi, “Honey G Superstar K aracılığıyla kurulan ilk grup ve üç üye çok kısa bir süredir bir arada olmalarına rağmen harika bir ekip çalışması sergilemeyi başardı. Honey G′nin kararını destekliyoruz ve grubun Kore’nin en büyük vokal gruplarından biri olmasını diliyoruz,” açıklamasını yaptı.

Honey G aslında Honey Brown ve Fat Duo isimli iki ayrı gruptu, fakat canlı yayınlardan önce Lee Seung Chul iki grubu tek grup olarak bir araya getirme fikrini öne sürmüştü ve iki takım canlı mücadelelere Honey G olarak katılmıştı. Grup En İyi 7’ye kadar yükselmeyi başarmıştı.

primadonna

Mnet Superstar K4′s Honey G has found a new agency, becoming the first team out of Superstar K4′s Top 12 to do so.

The group recently signed an exclusive contract with Chungchun Music, the new agency that also recently signed with Busker Busker.

With this, the stars of Superstar K4 and Superstar K3 have ended up in one agency.

Honey G received love calls from many different agencies, but decided to sign with Chungchun Music in the end due to its great skills in production.

Honey G said, “We want to thank everyone who supported us during Superstar K4. It′s like destiny, the way we came together through Superstar K. The three of us plan to continue preparing for our debut album with Chungchun Music.”

A rep from CJ E&M, which has been in charge of managing Superstar K4′s Top 12, said, “Honey G is the first group to have been formed through Superstar K, and the three members managed to show some great teamwork despite the short time they′ve been together. We support Honey G′s decision, and we hope the group becomes one of Korea′s biggest vocalist groups.”

Honey G was originally separate groups named Honey Brown and Fat Duo, but just before the live broadcasts, Lee Seung Chul came up with the idea of bringing the two together as one group, and the two teams made it into the live rounds as Honey G. The group made it up to the Top 7.

11.03.2013 – enewsWorld

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.