Henry Releases ‘1-4-3 (I Love You)’ Single Album + English Version of ‘Trap’

Henry ‘1-4-3 (I Love You)’ Single Albümünü ve ‘Trap’in İngilizce Versiyonunu Yayınladı

Henry’nin bir solo sanatçı olarak tam kartlarını geri çektiğini düşünürken, şarkıcı bu kez de uluslararası hayranlarına hitaben başka bir sürpriz yaptı!

Henry geçtiğimiz günlerde, f(x) üyesi Amber’ın yer aldığı dijital single’ı “1-4-3 (I Love You)”nin promosyonlarını başlattı ve nihayet single bugün online olarak yayınlandı. Single’da şarkının iki versiyonu daha bulunuyor; Akustik versiyonu ve beste ekibi Noize Bank’in remix versiyonu.

Bütün bunlara ilaveten, dünya üzerindeki Korece konuşamayan tüm hayranları için ‘Trap’ şarkısının İngilizce versiyonunu da single albümüne dahil etti!

Min-Hee Chang^^

Just when you thought Henry has pulled out all of his cards as a breakout solo artist, he’s dropped another surprise, this time catering to his international fans!

Henry recently kicked off his follow-up promotions for digital single “1-4-3 (I Love You)” featuring f(x)’s Amber following the release of his MV. He’s finally dropped the single album online today, and it features two more versions of the song – an acoustic version and his composing team Noize Bank’s remix version.

In addition to all this, he’s included a coupling track in the form of the English version of ‘Trap’ for all the non-Korean speaking fans all over the world!

23.08.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.