GOT7’s JB and either Yugyeom or Youngjae also diagnosed with flu following Jr.

GOT7’den JB ve Yugyeom ya da Youngjae’ye Domuz Gribi Teşhisi Konuldu

Jr.’ın domuz gribi haberinden sonra GOT7 üyelerinden JB ile Youngjae veya Yugyeom’ın da domuz gribi olduğu ortaya çıktı.

Domuz gribi olan kişinin Youngjaem veya Yugyeom arasından hangisinin olduğu kafa karıştırıcı. Ajans sözcülerinin bu konuda kafası karışık gözüküyor, çeşitli medya kaynaklarına değişik cevaplar verdikleri gibi fan cafe Twitter’da da farklı cevaplar verdiler.

JYP Entertainment sözcüsü bazı medya kaynaklarına Youngjae ve JB’nin de domuz gribi olduğunu söyledi.

Aynı zamanda başka sözcüler diğer medya kaynaklarına JB ve Yugyeom’un domuz gribi olduğunu belirtti.

Resmi fan cafe twitter hesabı ilk başta JB ve Yugyeom’un domuz gribi olduğunu söyledi, ancak daha sonra bu tweeti silerek yerine JB ve Youngjae’nin domuz gribi olduğunu onayladı. GOT7 28 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek ‘The Show’a çıkmayacak.

En son tweetde bahsettiği gibi Youngjae ve JB’nin domuz gribi olması Yugyeom’dan daha kuvvetli bir ihtimal gibi gözüküyor. Ancak, bu daha yetkililer tarafından onaylanmadı.

JB ve Youngjae veya Yugyeom’a geçmiş olsun diliyoruz!

WendyT

Following the news of Jr.’s contraction of swine flu, it has also been revealed that fellow GOT7 members JB and either Youngjae or Yugyeom also have a case of swine flu as well.

There is a bit of confusion surrounding whether it is Youngjae or Yugyeom who has caught the flu, for the agency reps seem to have had a bit of a mix-up and offered differing responses to media outlets, as well as the fan cafe Twitter tweeting out two different tweets.

A JYP Entertainment rep told various media outlets, “Youngjae and JB have also been diagnosed with swine flu.”

However, some other reps told other media outlets “JB and Yugyeom have swine flu.”

The boys’ official fan cafe twitter also at first tweeted that JB and Yugyeom were the ones who came down with the flu, but later the tweet was deleted and replaced by one that stated, “As JB and Youngjae have also been confirmed for swine flu following Jr., GOT7 will not be standing on the stage for ‘The Show’ today January 28.”

Seeing that as the latest tweet mentioned Youngjae, it seems most likely that the two additional members with the flu are JB and Youngjae, rather than Yugyeom. However, it has not yet been cleared up by reps.

We wish Jr., JB, and either Youngjae or Yugyeom a safe and speedy recovery!

28.01.2014 allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.