G.O.D.’s Son Ho Young to come back with a JYP-produced track?

South Korea (대한민국)

G.O.D’ın Son Ho Young’ı , JYP (Park Jin Young)’nin bir şarkısı ile müzik dünyasına dönüş yapıyor gibi görünüyor. Son Ho Young, solo müzik kariyerinde çeşitli müzik türlerini denedi. Doğal olarak hayranları, onun sıradaki çıkışının nereye doğru gittiğini heyecanla tartışıyorlar. Son Ho Young’ın ajansı şöyle bir açıklama yaptı, “O, yeni albümünü JYP’nin bir şarkısı ile desteklemeyi planlıyor. JYP bize bir şarkısını verirse, o şarkı çıkış şarkısı olacak. Biz, henüz şarkıyı alamadık çünkü JYP’nin programı yoğun. Bu nedenle şimdilik, albümün konseptine ve temasına karar vermedik.

butterfly7

It appears that G.O.D’s Son Ho Young will return to the music scene with a title track produced by JYP (Park Jin Young)!
From soft ballads to aggressive dance tracks, Son Ho Young has experimented with various musical genres in his solo career. Naturally, fans have been excitedly discussing where his next venture will take them.
Son Ho Young’s agency stated, “[He] plans to promote a new album with a JYP-produced title track. If JYP gives us a track, it will be the title track.” The agency official continued, “We have yet to receive the track because of JYP’s busy schedule. Therefore, at this time, we are uncertain of the album’s concept and feel.”

(allkpop / 02.11.2010)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.