yukari
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yongin City (용인시 / Yongin-si)
#1
Yongin City (용인시 / Yongin-si)


Alan: 591.36 km2
Nüfus: 909,425 (2011)
Website: http://en.yonginsi.net/

Yongin Seoul Ulusal Sermaye Alanında, Güney Kore Gyeonggi eyaletinde bulunan önemli bir şehir. Yaklaşık 1 milyon nüfusu ile, şehir 21. yüzyıldan beri aniden gelişerek, ülkedeki herhangi bir şehirden daha fazla nüfus artışı yaşadı. Yongin Güney Kore'nin en popüler eğlence ve su parkı olan Everland ve Caribbean Bay'e ev sahipliği yapmaktadır. Şehir aynı zamanda türünün en büyüğü olan Kore Halk Köyü'ne de ev sahipliği yapmaktadır.
Yongin, Suji-gu çok kentleşmiş bölge,yarı-şehirleşmiş Giheung-gu ilçe ve Cheoin-gu kırsal bölgesiyle Neredeyse Seoul kadar büyük bir şehirdir. Yongin'in kentleşmiş bölgeleri başkente yakın ve arabayla Gyoungbu Otoyolu ya da Yongin-Seoul otoyolu kullanılarak 30-40 dakikada, Bungang Metro hattı, DX metro hattı ya da büyükşehir otobüsleri kullanılarak Seul şehir merkezine pek çok yoldan ulaşılabilmektedir. Yongin halkının Seoul şehir merkezine daha hızlı gitmeleri için 2011 Ekim'de saatte 100km hızla giden DX metro hattı açılmıştır. Mevcut Bundang hattı Aralık 2011 tarihinde İstasyonu Giheung daha güneye genişletilmiş ve daha sonra Everland'a kadar tüm yol boyunca uzanacak EverLine Rapid Transit Sistemi bağlanacaktır.
Yongin pek çok üniversite kampüsüne sahiptir, Yong-In Üniversitesi, spor kurslarıyla dikkat çeken, Myongji Universitesi'nin Yongin Kampüsü, Hankuk Üniversitesi Yabançı Çalışmalar Yongin Kampüsü, Polis Akademisi, Kangnam Üniversitesi (ismini Seul Gangnam ilçesinde bulunan ana kampüsten almıştır), Yong-in Songdam Koleji ve Dankook Üniversitesi. The Gyeonggi Suwon Uluslararası Okulu ve yabancı öğrenciler için yatılı bir program ile IB Dünya Okulu Yongin ve Suwon sınırında yer almaktadır.
Yongin Seul Büyükşehir Metrosu trenlerinden yararlanmaktadır. Bungdang hattı Yong'in içine kadar genişletilmiş, Jukjeon, Bojeong, Guseong, Singal and Giheung istasyonları; ve Suwon'daki Suwon istasyonuna kadar genişletilmektedir. Başka yeni bir hat inşa edilmektedir. EverLine Rapid Transit System olarak adlandırılmış, 2012 yılında açılması planlanmakta olup Giheung istasyonunda Bundang hattı ile bağlanacaktır.2016 yılından itibaren, Suji alanının içi de Suji halının Gangnam istasyonuna 30 dakikadan daha kısa sürede gitmesini sağlayacak olan dört yeni Sin Bundang hattından yararlanabilecek.
Yoğun yerleşim alanları olan kuzey kesimleri Yatap-dong, Seongdam terminalinden daha iyi hizmet alsa da, Yongin şehirler arası bir otobüs terminaline sahiptir.

Bağlı İlçeler

* Cheoin-gu
* Giheung-gu
* Suji-gu

Kardeş Şehirleri

Fullerton Amerika Birleşik Devletleri
Yangzhou Çin
Fergana Province Özbekistan
Kota Kinabalu Malezya
Kayseri Tütkiye
Redland City Avustralya


Çeviri: ki-shi-ku-rin


English

Area:
591.36 km2
Population: 909,425 (2011)
Homepage: http://en.yonginsi.net/

Yongin is a major city in the Seoul National Capital Area, located in Gyeonggi Province, South Korea. With a population of nearly 1 million, the city has developed abruptly since the 21st century, recording the highest population growth of any city in the country. Yongin is home to Everland and Caribbean Bay, South Korea's most popular amusement and water parks. The city is also home to the Korean Folk Village, the largest of its kind.
Yongin is a city almost as large as Seoul by area, consisting of the highly urbanized district of Suji-gu, the semi-urbanized district of Giheung-gu and the rural district of Cheoin-gu. Yongin's urbanized districts are located close to the capital and many commute to and from downtown Seoul in approximately 30-40 minutes by cars using the Gyeongbu Expressway or Yongin-Seoul Expressway, and the Bundang Line subway, the DX Line subway or metropolitan buses. A new subway called the DX Line with a maximum speed of 110km/h opened on October 2011, which allowed Yongin residents to travel even faster to downtown Seoul. The existing Bundang Line extended further south to Giheung Station on December 2011, and will later connect to the EverLine Rapid Transit System that extends all the way to Everland.
Yongin has many university campuses, namely Yong-In University, noted for its sports courses, Myongji University[/url's Yongin Campus, Hankuk University of Foreign Studies' Yongin Campus, the Police University, Kangnam University (named for its former campus in Gangnam-gu in Seoul), Yong-in Songdam College, and Dankook University. The Gyeonggi Suwon International School, an IB World School with a boarding program for foreign students, is situated on the border of Yongin and Suwon.

Yongin is served by trains on the Seoul Metropolitan Subway. The Bundang Line has been extended into Yongin, calling at Jukjeon, Bojeong, Guseong, Singal and Giheung stations; and it is being extended towards url=http://www.korea-fans.com/forum/konu-bongdon-suwon-city.html]Suwon Station, in url=http://www.korea-fans.com/forum/konu-bongdon-suwon-city.html]Suwon[/url]. Another new line is being built. Named the EverLine Rapid Transit System, it is scheduled to open in 2012 and will link to the Bundang Line at Giheung Station. From 2016 onwards, the inner Suji area will also be served by four new Sin Bundang Line stations , which will allow Suji residents travel to Gangnam Station in less than 30 minutes.
Yongin has an intercity bus terminal in the city centre, though the densely settled northern areas are served better by the terminal in Yatap-dong, Seongnam.

Administrative districts


* Cheoin-gu
* Giheung-gu
* Suji-gu

Sister cities

Fullerton United States
Yangzhou China
Fergana Province Uzbekistan
Kota Kinabalu Malaysia
Kayseri Turkey
Redland City Australia[color=#FF0000]Kaynak = Source


[Resim: X3BxSqi.jpg]
? BLOCKB IS MY LIFE ?
[Resim: tumblr_olvtfdqgPs1sp9bkwo2_500.gif]
Kore_Güzeli black pearl
Alıntı
#2
Doğal güzellikleri olan bir şehir. Görülesi...
Alıntı
#3
Konu için teşekkür ederiz...Onay

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Alıntı
#4
Emeğine sağlık canım. Smile
Alıntı
#5
Konu için teşekkürler. ^^
~~ Hayat ya bir gözü pek maceradır ya da hiçbir şeydir ~~
Alıntı
#6
Paylaşım için teşekkürler. Smile
Alıntı
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi