yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sangju City (상주시/ Sangju-si)
#1
Sangju City (상주시/ Sangju-si)

Hangul: 상주시
Hanja: 尙州市
Yüzölçümü:1,254.82 km2 (484.44 sq mi)
Nüfus: 105,370 (2012)
Websitesi: http://www.sangju.go.kr/eng/index.jsp


Güney Kore'de Bulunduğu Yer
[Resim: 250px-North_Gyeongsang-Sangju.svg.png]

Amblem

[Resim: Sangju_logo.png]
Sembol
Sangju'nun sembolü işareti daha çok Sangju'yu sembolize ediyor ve görsel medyada iletişim amacıyla kullanılan Sangjunun elemanıdır.

Tarih
Sangju, Kore'nin tarihinde çok önemli bir rol oynadı. Silla fethinden sonra, Goryeong Gaya (Hamchang-eup'da) ve (Sabeol kentine ait) Sabeol-guk gibi küçük devletler boyunduruk altına alınarak bu bölge ortaya çıkmıştır.

Sangju şehri Kuzey Gyeongsang Eyaletinde bulunur. Kırsal bir şehirdir. Sangju’nun diğer bir ismi “Sam Baek” dir. Bu da 3 beyaz şey anlamına gelmektedir. Bu şehirde genellikle 3 tane ürün yetişir. Birincisi pirinç, ikincisi ipekböceği kozası, beyaz hurma adı verilen bitkidir.

Nakdong Nehri, Sobaek Dağları ve Namsan Dağları bulunur. Sangju’nun en yüksek yeri denizden 1058 metre yükseklikte olan Songnisan tepesidir.
Bu şehrin Kore tarihinde de büyük bir önemi vardır. Silla ve Gaya imparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır.

1895 yılında Sangju-gun olarak ilçe unvanını aldı.
1924’de açılan Sangju National University ile Sangju gelişmeye başladı.
1986 yılında ise şehir oldu.

Konum
[Resim: about_img03.gif]
Sangju şehri hem kırsal hemde kentsel şehirdir, kuzeybatısında Gyeongsangbukdo, ve doğuya doğru sınırlarında Gumi-si ve Euiseong-Gun, batısında Boeun, Okcheon, Chungcheongbukdo'nun Goisan Guns'u, güneyinde Yeongdong-Gun (Chungcheongbukdo) ve Gimcheon-si ve son olarak kuzeyinde Mun-gyeong-si ve Yecheon-Gun bulunmaktadır.

İklim
Gyeongsangbukdo'nun kuzeybatısının iç alanında bulunduğu için, iklimi üç gün soğuk ve dört günde sıcak olmak üzere net bir döngü ile karasal iklime yakındır.

Yıllık ortalama sıcaklığı 12~13℃ derecedir; ortalama sıcaklıkları en soğuk olan ay Ocak ayı ve en sıcak ay ise yaklaşık- 3℃ ve 26℃ derece ile Ağustos ayıdır.Özellikle kuzeybatı bölgesinde dağlık alanlara doğru ilerledikçe kış sıcaklığı daha düşük olur. Yıllık ortalama yağış miktarı yaklaşık 1,050 ㎜dir, Nakdong Nehri etrafında en iç bölgelerde miktar 1,000 ㎜'den daha yüksektir.

1998 yılında, Sangju 1, 873㎜ miktarında yağış kayıtlara geçmiştir bu nedenle birkaç doğal afet yaşanmıştı.

Ekonomi
Sangju'nun ekonomisi geleneksel tarım ile sağlanmaktadır.Tarımcılık burda önemli bir sektördür, kentin %40 tarımcılık yapmaktadır.Sangju'nun, Güney Korenin neredeyse tüm ilçelerinde (şehrinde) büyük sayıda tarım haneleri vardır.

Eğitim
Güney Kore'nin diğer kalanı gibi, Sangju'da da üç katmanlı bir eğitim sistemi vardır: ilköğretim, orta okul, ve lise. Şehirdeki tüm devlet okulları Kuzey Gyeongsang İl Eğitim Bürosuna rapor edilen Sungju Eğitim Bürosu tarafından denetlenmektedir. Okul öncesi( toplam 40 tane) de Eğitim Bürosu tarafından yönetilir ve ilköğretim okullarına bağlıdır ; ayrıca beş kayıtlı özel okulda şehirde faaliyet göstermektedir.Buna ek olarak, Sanghee Okulu, okul öncesi ve liseli zihinsel engellilere de hizmet vermektedir bu okul Namseong-dong, şehir merkezinde bulunmaktadır.

Çeviri: Asya_Prenses
Kaynak
WWW
Cevapla
#2
Sangju City (상주시/ Sangju-si)

Hangul: 상주시
Hanja: 尙州市
Area: Total 1,254.69 km2 (484.4 sq mi)
Population: 105,370 (2012)
Homepage: http://www.sangju.go.kr/english/index.jsp


Location in South Korea
[Resim: 250px-North_Gyeongsang-Sangju.svg.png]

Emblem

[Resim: Sangju_logo.png]
Symbols
Sangju’s symbol mark is a visual object that intensively symbolizes the image of Sangju and is the very core element of Sangju which is used as a communication instrument of all visual media.

History
Sangju has played an important role in much of Korean history. It first emerges after the Silla conquest of the area, in which minor states such as Goryeong Gaya (in Hamchang-eup) and Sabeol-guk (in Sabeol-myeon) were subjugated.

Sangju is a city in North Gyeongsang Province, South Korea. Although Sangju is rather rural, it is very old and was once a key city. Along with Gyeongju, it gives rise to half of the name of the Gyeongsang provinces. Sangju's nickname is "Sam Baek" ("Three White Things"), representing three agricultural products in which it abounds: rice, silkworm cocoons, and dried persimmons.

In 1895, the district Sangju-gun took the title.
Opened in 1924 with Sangju Sangju National University began to flourish.
In 1986, the city was.

Location
[Resim: about_img03.gif]
Sangju City is a urban and rural composite town located in the northwest inland of Gyeongsangbukdo, and it is bordered with Gumi-si and Euiseong-Gun on the east, Boeun, Okcheon, and Goisan Guns of Chungcheongbukdo on the west, Yeongdong-Gun (Chungcheongbukdo) and Gimcheon-si on the south, and Mun-gyeong-si and Yecheon-Gun on the north.

Climate
As it is located in a northwest inland area of Gyeongsangbukdo, its climate is close to continental climate with a clear cycle of three cold days and four warm days. The annual average temperature is 12~13℃; the average temperatures in the coldest month, January and the hottest month, August, are around -3℃ and 26℃, respectively. Especially as going further into the mountainous area in the northwest region, the winter temperature becomes lower. The annual average rainfall is about 1,050㎜, relatively higher than 1,000㎜ in the most inland region around the Nakdong River.

In 1998, Sangju had the record rainfall of 1,873㎜ due to several natural disaster.

Economy
The economy of Sangju is traditionally agricultural. Agriculture remains an important sector, as 40% of the city's residents are engaged in farming. Sangju has the largest number of farming households of any district in South Korea.

Education
Like the rest of South Korea, Sangju has a three-tiered system of education: elementary, middle, and high. All public schools in the city are overseen by the Sangju Office of Education, which reports to the North Gyeongsang Provincial Office of Education. Most preschools (40 altogether) are also administered by the Office of Education, and are attached to elementary schools; however, five registered private preschools also operate in the city. In addition, the Sanghee School, which provides education for the mentally retarded from preschool to high school ages, is located in Namseong-dong in the city center.

Translate: Asya_Prenses
Source
WWW
Cevapla
#3
Teşekkürler.
Cevapla
#4
Tanıtım için teşekkürler. Smile
BIGBANG | RAIN | JAY PARK | OUTSIDER | SE7EN | SS501
Ben sağ oldukça solum sensin GALATASARAY
Cevapla
#5
Çok güzel.
Teşekkürler. ^^
Everything in your life is a reflection of a choice you have made.
If you want a different result, make a different choice.

Cevapla
#6
Konu için teşekkürler. Smile
"나 죽어도 부서지지 않아
죽어도 포기하지 않아
어둠 속에서 날개가 짓밟혀도
You know, I'm Unbreakable"
Cevapla
#7
Sangju City (상주시/ Sangju-si)
Translate: Mukaddes ALTUN
Regulation: Ayten Selin DOĞAN

>>> https://www.facebook.com/groups/43660099...1/?fref=ts
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise