yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roy Kim (로이킴)
[Resim: ggfr.jpg]

[Resim: rcvy.jpg]

♪♪FTISLAND

Cevapla
[04.07.2013] Roy Kim - Love Love Love @ M Countdown ♥

http://www.youtube.com/watch?v=MmRcNTt3Wsc

[05.07.2013] K.will (ft. Roy Kim) - Love Blossom

https://www.youtube.com/watch?v=et5QuwzoCZA

[05.07.2013] KBS Music Bank Roy Kim Interview with K.will EXO & APink

https://www.youtube.com/watch?v=StarY2vQrbU

[06.07.2013] Roy Kim is the winner of MBC Music Core

https://www.youtube.com/watch?v=9DPOP45RwB0

♪♪FTISLAND

Cevapla
Teşekkürler.
Like rain on a Monday morning, like pain that just keeps on going on...
Cevapla
Roy Kim Denies That He Plagiarised for ′Spring, Spring, Spring′

Roy Kim ′Spring, Spring, Spring′ Şarkısının Çalıntı Olduğu Söylentilerini Yalanladı

[Resim: fpp9.jpg]

Roy Kim′in ajansı Roy Kim'in Spring Spring Spring şarkısının başka bir şarkıcıya ait olan bir şarkıdan çalıntı olduğu ithamlarını yalanlamak için ortaya çıktı.

16 Temmuz tarihinde ajans ′Roy Kim′in "Spring, Spring, Spring" şarkısı hakkındaki tartışmalar ile ilgili resmi durum′ isimli bir basın açıklaması yayınladı ve şarkının, altında adı yazan besteci ve aranjörlerin çalışması olduğunu onayladı.

Ayrıca bu konu üzerine pek çok uzmanla görüşüldüğü ve onların da parçanın çalıntı olmadığında hemfikir oldukları açıklandı.

İşte ajansın açıklamasının tamamı:

Merhaba.

Biz Roy Kim'in albümünün yapım ve yönetimiyle görevli olan CJ E&M Müzik Ekibiyiz.

Roy Kim′in Spring, Spring, Spring şarkısının Acoustic Rain′in Love is Canon şarkısına biraz benzer olduğu söylentilerine değinmek istiyoruz.

1. Şarkı Roy Kim ve Bae Young Kyung tarafından bestelendi ve Jung Ji Chan ve Kim Sung Yoon tarafından aranje edildi. Şarkı bu besteci ve aranjörler tarafından ortaya kondu ve hepsi Acoustic Rain′in Love is Canon şarkısını daha önce hiç duymadıklarını söyledi. Ayrıca bu tartışmalardan önce şarkının ve şarkıcının varlığından haberdar olmadıklarını da söylediler.

2. Kore Müzik Telif Hakkı Birliğinden alınan verilere göre tartışma konusu olan Love is Canon'un ukulele versiyonu 15 Mayıs 2013 tarihinde listeye alınmış. Bu tarih, Roy Kim'in 22 Nisan 2013 tarihinde listeye kaydedilen Spring Spring Spring şarkısından daha sonra. Bu Roy Kim'in Spring Spring Spring şarkısının söz konusu şarkıyla alakası olmadığını kanıtlıyor.

Roy Kim′in Spring, Spring, Spring parçasının girişinin 2012 yılının mart ayında telif hakkı listesine kaydedilen orijinal Love is Canon'a benzediği görüşü hakkında uzmanlara danıştık, fakat onlar çalıntı durumunun olmadığı kararına vardılar. Bu konu hakkında daha fazla söylenti ve varsayım yaymayı durdurmanızı rica ediyoruz.

3. Şarkıyı besteleyen, sözlerini yazan ve seslendiren Roy Kim tartışmalar sebebiyle acı çekti ve kendini sorumlu hissetti ve gelecekte sözlerine ve hareketlerine daha fazla dikkat edeceğini söyledi. Ayrıca müziğine tutkuyla devam edeceğini de belirtti. Teşekkürler.

primadonna


Roy Kim′s agency has stepped out to deny accusations that Roy Kim′s Spring, Spring, Spring plagiarised off of another song by a different singer.

On July 16, it issued a press release titled ′Official stance on the controversies surrounding Roy Kim′s "Spring, Spring, Spring"′, and said it confirmed that the song had been created purely by the composers and arrangers it is listed under.

It also revealed it had consulted many experts on the issue, and that they had also agreed that the piece hadn′t been plagiarised.

What follows is the full statement from the agency:

Hello.

This is CJ E&M′s Music Team, in charge of Roy Kim′s album productions and management.

We wish to touch on the speculations that Roy Kim′s Spring, Spring, Spring is somewhat similar to Acoustic Rain′s Love is Canon.

1. The song was composed by Roy Kim and Bae Young Kyung, and arranged by Jung Ji Chan and Kim Sung Yoon. It was created purely by these composers and arrangers, and they all confirmed that they had never heard Acoustic Rain′s Love is Canon before. They also said they had never even been aware of the existence of the song or the singer before the controversy.

2. The ukulele version of Love is Canon, which is the main object of concern, was, according to data from the Korea Music Copyright Association, listed for copyright on May 15, 2013. This is after Roy Kim′s Spring, Spring, Spring was listed on April 22, 2013. This proves that Roy Kim′s Spring, Spring, Spring has nothing to do with the song in question.

We consulted experts on the opinion that the intro to Roy Kim′s Spring, Spring, Spring resembles that of the original Love is Canon, which was listed for copyright in March 2012, but they have concluded that it is not an incident of plagiarism. At this, we wish to ask that you stop spreading any more rumors or guesswork.

3. Roy Kim, who composed, lyricized and sang the song, has been feeling pain and responsibility regarding the controversy, and said he would be more careful with his words and actions in the future. He also said he would continue to pursue music with a passion. Thank you.

16.07.2013 - enewsWorld

♪♪FTISLAND

Cevapla
Koreli arkadaşım sayesinde tanıdım ve çok sevdim.Şarkılarının melodisi çok hoş.Yorumu da farklı ve güzel. Fighting Roy Kim. Heart
WWW
Cevapla
[Resim: 2djp.jpg]

Roy Kim (로이킴) – Reply 1994 (tvN Drama) OST Part.1 (응답하라 1994 (tvN 드라마) OST Part.1 – Digital Single)
Release Date: 2013.10.18
Language: Korean


Tracklist
01. Seoul, Here *Title*
02. Seoul, Here (Acoustic Ver.)
03. Seoul, Here (Acoustic Guitar Ver.)
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise