yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
National Gugak Center
#1
National Gugak Center
[Resim: 5cs9.jpg]

[Resim: yxg4.png]
1951 yılında Ulusal Gugak Merkezi'nin kuruluşundan bu yana, Gugak Merkezi yurtiçi ve yurtdışında Kore Geleneksel müziğini korumuş ve teşvik etmiştir.

Adres: 2364, Nambusunhwan-ro, Seocho-gu, Seoul 서울 서초구 남부순환로 2364
Çalışma Saatleri: Performansa Göre Değişir
Anasayfa: http://www.gugak.go.kr (Korece, İngilizce, Çince, Fransızca, İspanyolca, Rusça)

Harita
[Resim: k0cs.png]

Tanıtım

Ulusal Gugak Merkezi (Eski adıyla: Kore Geleneksel Sahne Sanatları Ulusal Merkezi) geleneksel Kore gösteri sanatlarını korumak ve tanıtmak için kurulan bir yönetim kurumudur.Bu üç performans salonundan oluşmaktadır. lk olarak, geleneksel Kore sahne sanatları en büyük mekan olan Reservation Hall (Rezervasyon Salonu).Bu tiyatronun dış görünümü Suwon Kalesi'ne dayanmaktadır. İç tarafı ise geleneksel gösteri sanatların yapıldığı performans platformunun tüm özelliklerini vurgulamak için inşa edilmiştir ve bu salon Palace Music, Saltanat Müziği ve Changguek (Kore müzikal drama) gibi önemli yapımları da dahil olmak üzere diğer tüm türlerdeki geleneksel gösteri sanatlarının her türünü ağırlayacak. Sahne ve koltuk yapısı Kore bahçesini andırıyor.

Uzun zaman önce Kore'de, geleneksel sanatlar bahçede sergilenirdi.İzleyici yeri, toprakdan duvar şeklindeki bir alanda yer almaktadır, ve tavanda bir kalkan/uçurtma şeklinde yayılan bir plaka var.Tiyatro eski bir Kore evi havası verir.Rezervasyon Salonunun 2. katında ise performans salonunda sessiz keyifli bir müzik tatmak için yapılmış ayrı bir çocuk oyun alanıda bulunmakta.Umyeondang (küçük salon) açık havada performans sergilemek için tasarlanmıştır.

Ulusal Gugak Merkezi Açık Performans Sahnesine "Yıldızı Karşılayan Sahne" adıyla da bilinir.Birçok geleneksel performansı genellikle özel geleneksel tatillerde izleyebilirsiniz.Geleneksel müzikleri de dinleyebilirsiniz, eğer müzik hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız Gugak Müzesine gitmeyi deneyiniz.Kore'nin geleneksel enstrümanlarını görebileceğiniz videolar ve diğer Gugak'la ilgili videolar her zaman burada sergilenmektedir. Ayrıca dükkanlarda Gugak ilgili çeşitli hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Gugak CD'leri ve kasetlerini sizin için Gugak'ı uzun süre hatırlatacak büyük bir ilham kaynağı olacak.Müzenin önünde 10:00 - 17:00 arası geleneksel oyunlar ve enstrümanlar ile oynayabilirsiniz.Ttwigi( inişli çıkışlı atlama) veya jegi chagi( Kore hacky çuvalı) gibi geleneksel oyunlar oynayabilir veya Jing( gong), janggu( davul), kkwaenggwari( zil) ve buk( davul) gibi geleneksel enstrümanları çalabilirsiniz.

Kaynak1 || Kaynak2
Ceviri: Asya_Prenses
WWW
Cevapla
#2
National Gugak Center

[Resim: 1yll.jpg]

[Resim: q7px.png]
Since the establishment of National Gugak Center in 1951, it has preserved and promoted Korean Traditional music at home and abroad.

Address: 2364, Nambusunhwan-ro, Seocho-gu, Seoul 서울 서초구 남부순환로 2364
Operating Hours: Varies by Performance
Homepage: http://www.gugak.go.kr (Korean, English, Chinese, French, Spanish, Russian)

Map
[Resim: k0cs.png]

Introduction

The National Gugak Center (Formerly: National Center for Korean Traditional Performing Arts) is the governing body established to preserve and promote traditional Korean performing arts. It consists of three performance halls. First, the largest venue for traditional Korean performing arts is the Reservation Hall. The outward appearance of this theatre is based on Suwon Castle. The interior is built to accentuate all the features of the performing platform for traditional performing arts, and can accommodate every single type of traditional performing art, such as Palace Music, Court Music, and all other genres including major productions of Changguek (Korean musical drama). The structure of the stage and seats are reminiscent of a Korean yard.

Long ago in Korea, traditional arts were performed in the yard. The audience was separated into an area in the shape of an earthen wall, and the ceiling had a shield/kite shaped emanating plate. The theatre gives the illusion of being in an ancient Korean household. On the 2nd floor of the Reservation Hall, there is a separate children's playground, which allows for quiet enjoyment of the music in the performance hall. Umyeondang (small hall) was designed to accommodate performances which were held outdoors.

The National Gugak Center Outdoor Performance Stage is also called the "Star Welcoming Stage." You can watch many traditional performances that are usually held on traditional holidays. You can listen to traditional music, and if you want more information on the music try going to the Gugak Museum. Videos on Korea's traditional instruments and other Gugak related videos are always exhibited here. Also at the shop you can buy various Gugak related souvenirs. Having a Gugak CD or a cassette will be a great souvenir to remember the inspiration of Gugak for a long time. At the Front courtyard of the museum you can try to play traditional games and instruments from 10am to 5pm. You can play traditional games like neol ttwigi (seesaw jumping) or jegi chagi (Korean hacky sack) and try playing traditional instruments like the jing (gong), janggu (drum), kkwaenggwari (cymbal) and buk (drum).

Source1 || Source2
Translate: Asya_Prenses

WWW
Cevapla
#3
[Resim: 7l1p.jpg]
[Resim: 49kf.jpg]
[Resim: r6hv.jpg]
[Resim: d2l9.jpg]
WWW
Cevapla
#4
National Gugak Center
Address: 2364, Nambusunhwan-ro, Seocho-gu, Seoul 서울 서초구 남부순환로 2364

Asya_Prenses

Alkis

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#5
Tanıtım için çok teşekkürler canım, emeğine sağlık. ^^
[Resim: zpULqK.gif]

Ayenzel
Tumblr
Spoiler göster
Cevapla
#6
Konu için teşekkür ederiz. Wink
Cevapla
#7
Turizm sayfamızda.

>>> https://www.facebook.com/pages/Korea-Fan...5346524337
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise