yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mural Painting in Josadang Shrine of Buseok Temple
#1
Mural Painting in Josadang Shrine of Buseok Temple


Sınıflandırma: 46. Ulusal Hazine
Kültürel Varlıkların Adı: Buseok Tapınağın da Bulunan Josadang Shrine Üzerindeki Duvar Resimleri
Adet: 6
Atanma Tarihi: 20 Aralık 1962
Adres: Buseok Tapınağı, 149, Bukji Köyü, Buseok Bucağı, Yeongju, Gyeongsangbuk Eyaleti
Dönem: Goryeo Dönemi Sonrası
Sahibi: Buseok Tapınağı
Yönetici: Buseok Tapınağı

Açıklama
Altı Budist Tanrı (Dört Koruyucu Kral, Brahma Deva ve Indra) Kore'de ki Avatamsaka Okulu'nun ve tapınağın kurucusu olan Budist Monk Uisang'ı (625-702) onurlandırmak adına Buseok Tapınağı'nda ki Josadang Shrine'ye (19. Ulusal Hazine) resmedilmiş tablolardır.

Tablolar uzun süre önce budistin türbesinde ki duvarlara resmedilmişti şu anda ise Murjangsujeon, Buseok Tapınağı'nın ana dua salonunda cam kutularda muhafaza edilmektedir.

Her tablo 205 santimetre uzunluğunda ve 75 santimetre genişliğindedir. Kırmızı, beyaz ve altın pigmentler kullanılarak yeşil bir toprak duvar üzerine boyanmıştır.

Her yönde iki tanrı, ortada Dört Koruyucu Kral olmak üzere zarif bir gövde hacmiyle oluşturulmuş tabloların her birine sert bir bakış imajı verilmiştir.

Tablolar her sonraki kuşakta biraz daha zarar görmüş ve günümüze orijinal halinden çok daha kötü bir durumda ulaşmış olsa da kalan dinamik fırça darbeleri Goryeo Dönemi (918-1392) sırasında Koreli Budist adına yapılan bu çalışmanın o  zamana özgü sanatsal başarı değerlerinin ipuçlarını sağladığını görüyoruz. Aynı şekilde yapılan bazı araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılmış eski kayıtlar tablolarla birlikte türbenin de aynı civarlar da yani 1377 yılında inşa edildiğini ortaya koyuyor.

Eserlerin her biri eski bir Budist duvar resimleri olarak bilinmektedir ve buna göre Kore'nin sanat tarihi açısından önemli bir varlık olarak kabul edilmektedir.

|| English ||

Classification: National Treasure  46
Name of Cultural Properties: Mural Painting in Josadang Shrine of Buseok Temple
Quantity: 6
Designated Date: 20.12.1962
Address: Buseok Temple, 149, Bukji-ri, Buseok-myeon, Yeongju, Gyeongsangbuk-do
Age: Late Goryeo Period
Owner: Buseok Temple
Manager: Buseok Temple

Description
Depicting six Buddhist deities, Four Guardian Kings, Brahma Deva, and Indra, these mural paintings had been displayed on the inner wall of the Josadang Shrine (National Treasure No.19) in Buseok Temple, which was built to honor Buddhist Monk Uisang (625-702), founder of the temple and Avatamsaka School in Korea.

The paintings had been taken along with the wall from the shrine and are currently kept in glass boxes and stored in Muryangsujeon, the main prayer hall of Buseok Temple.

Each mural work is about 205 centimeters long and 75 centimeters wide and is painted using red, white, and gold pigments on an earthen wall painted green.

The two deities on both sides feature an elegantly voluminous body, whereas the Four Guardian Kings in the middle are stepping on demons, with robust builds and staring eyes.

The paintings have been damaged to a rather considerable extent, losing much of its original condition due to repainting by later generations; nonetheless, the remaining dynamic brush strokes provide valuable clues to an outstanding artistic achievement made in Korean Buddhist painting during the Goryeo Period (918-1392). An old record discovered at the shrine revealed that it was built in 1377, suggesting that the paintings were also produced around that same year.

These works are known as the oldest existing Buddhist murals and are accordingly regarded as important assets in connection with Korean art history.

Kaynak / Source
#4everpcy
Cevapla
#2
[Resim: mural4.jpg]
#4everpcy
Cevapla
#3
[Resim: mural1.jpg]
#4everpcy
Cevapla
#4
Teşekkür ederiz. Smile
#소고했어요 #종현아
#RIP
1990 - ∞
Cevapla
#5
Mural Painting in Josadang Shrine of Buseok Temple
Classification: National Treasure 46
Translate: Olcay ATEŞ

>>> https://www.facebook.com/groups/43660099...1/?fref=ts
Cevapla
#6
Teşekkürler paylaşım ve emek için. Smile
Cevapla
#7
[Resim: mural2.jpg]
Cevapla
#8
[Resim: mural3.jpg]
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise