yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kun Gek Do / 권격도
#1
Kun Gek Do / 권격도

[Resim: NpdoEX.jpg]

Kun Gek Do ya da Gwon-gyokdo, geleneksel Kore dövüş sanat stilleri ve Muay Thai'nin birleşimidir; bazen kickboxun Kore versiyonu olarak adlandırılır. Ulusal Kun Gek Do merkezi, Busan, Kore'de bulunmaktadır. Jung Do-Mo tarafından, bir Taekwondo dövüş sanatçısının, bir Muay Thai uygulayıcısına yenildiğini gördükten sonra kurulmuştur. Jung Do-Mo, Taekwondo ve Muay Thai'yi birleştirerek, tek başına Taekwondo ya da Muay Thai'dan daha güçlü bir dövüş sanatı yaratabileceğine karar vermiştir. Bugün görülen, bu tarzdaki melez dövüş sanatları, ayağa kalkma mücadelesinin en etkili stillerinden biri olduğunu kanıtlamıştır. Kun Gek Do'da hiçbir açık-el hareketi kullanılmaz. Dövüşün uygulayıcıları, bir kişinin tüm gücü ile bir blok ya da saldırı yaptığı zaman, açık bir elde kırık ya da çıkık parmaklara neden olacağını düşünmektedir. Bu dövüşün ayak teknikleri Taekwondo ve kickbox hareketlerinin bir kombinasyonudur.

Çeviri: Yüsra JaeJoong

English

Kun Gek Do or Gwon-gyokdo is a combination of the traditional Korean martial arts styles and Muay Thai; it is sometimes referred to as the Korean version of kickboxing. The national Kun Gek Do headquarters are located in Busan, Korea. It was founded by Jung Do-Mo after seeing a Taekwondo martial artist defeated by a Muay Thai practitioner. Jung Do-Mo decided that the combination of Taekwondo and Muay Thai could create a martial art stronger than Muay Thai or Taekwondo alone. This style of hybrid martial arts has been proven to be one of the most effective styles of stand up fighting seen today. Kun Gek Do uses no open-hand movements. It is thought by its practitioners that when a person blocks or strikes with full power, an open hand can result in broken or dislocated fingers. Its foot techniques is a combination of Taekwondo and kickboxing movements.

Kaynak / Source
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Cevapla
#2
Taekwondo ve Muay Thai'nin birleşimi mi? Çok havalı... Teşekkürler konu için. Smile

Cevapla
#3
Çok güzel paylaşım olmuş, teşekkürler.Onay
SoomaFatma Saranghe
Cevapla
#4
Paylaşım için teşekkürler.SmileCevapla
#5
Paylaşımlar için teşekkürler. ^^
시노시작Cevapla
#6
Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Cevapla
#7
Sunum için teşekkür ederiz...Onay

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#8
Teşekkürler. En çok da Hilmi Bey'e çünkü bu siteyi kurarak - Ki altyapısı gerçekten harika. Ne arasak buluyoruz. - bizlere gerçekten büyük bir iyilik yaptı.
Korea- Fans
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise