yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koreatown Immigrant Workers Alliance
#1
Koreatown Göçmen İşçiler Birliği

[Resim: 8PXQPVI.jpg]

Koreatown Göçmen İşçiler Birliği 한인 타운 노동 연대 (KIWA),geçmişteki adıyla Kore Göçmen İşçiler Savunması 남가주 한인 노동 상담소, Los Angeles Kore mahallesi bölgesi merkezli çok etnikli göçmen işçi sivil hakları içi bir üyelik kuruluşudur. KIWA Koreatown kimi göçmen toplulukların temel çelişki olarak gördüğü sınıf olan ilerici fikirli Koreli aktivistler tarafından 1992 yılında kurulmuştur. 1992 Los Angeles Sivil huzursuzluk sonrasında yer almış,o zamandan beri kampanyalar, çeşitli Kore etnik sektörlerde çalışma koşulları ve göçmen işçi güçlendirilmesini geliştirmek, yaşam ücreti kampanyası gibi etkinlikleriyle Koreatown’un en çok etkili topluluğu olarak gelişmişlerdir.
KIWA, Kore mülkiyetindeki Kore Mahallesinde bulunan Amerika Birleşik Devletleri'nin belki de en iyi, en büyük etnik süpermarketi Assi Market, uzun süreli kampanyası son zamanlarda bilinmektedir. 1990'ların sonlarında başlatılan KIWA Assi yönetimi bir organize sendikada çalıştıkları için Latinlerden onlarca rehire istedi ve Koreli işçileri kovdu.
Başlangıçta etnik Koreliler tarafından çoğunlukta olan personele rağmen, KIWA Asya-Pasifik ve Latin Amerikalı organizatörler ve üyeleri kapsayacak şekilde büyüdü. 2000'lerin başından beri yaygın bir kullanılan İspanyolca "Alianza de trabajadores inmigrantes del Barrio Coreano" Mart 2006 yılında İngilizce olarak ‘Kore Göçmen İşçiler Savunanlar’dan ‘Kore Mahallesinde Göçmen İşçiler İttifakı’ile adı resmen değiştirildi.
Korece "한인 노동 상담소" (Kore İşçi Merkezi) 한인 타운 노동 연대’nin yerine etnik bir gruba göre daha coğrafi odak belirtmek için değiştirildi.
KIWA bir MIWON (çoklu-etnik Göçmen İşçiler Birliği) üyesi kuruluşudur,Los Angeles bölgesinde dört (eskiden beşti) göçmen işçi merkezlerinin bir ittifakı ve ENLANCE işçi merkezlerinin ABD-Meksika ağıdır.

Çeviri:^^Büşra

Kaynak:wikipedia


Koreatown Immigrant Workers Alliance

[Resim: 8PXQPVI.jpg]

The Koreatown Immigrant Workers Alliance 한인타운 노동연대 (KIWA, pronounced kee-wah), also known under its past nameKorean Immigrant Workers Advocates 남가주 한인 노동 상담소, is a multi-ethnic immigrant worker civil rights membership organization based in the Los Angeles Koreatown area.
KIWA was founded in 1992 by progressive minded Korean activists who saw class as the basic contradiction of the immigrant communities in Koreatown. It has since been involved in the aftermath of the 1992 Los Angeles Civil Unrest, campaigns to improve working conditions and immigrant worker empowerment in various Korean ethnic industries, the living wages campaign, and Koreatown's multi-ethnic community developments.
KIWA is perhaps best known recently for its long campaign against Assi Market, the largest ethnic Korean-owned supermarket of theUnited States, located in Koreatown. Started in the late 1990s, KIWA demands that Assi management rehire dozens of fired Latinoand Korean workers who were fired for trying to organize a trade union.
Although initially staffed mostly by ethnic Koreans, KIWA grew to encompass Asian-Pacific American and Latino organizers and members. The Spanish language "Alianza de trabajadores inmigrantes del Barrio Coreano" had been in common use since the early 2000s; however the English language name was officially changed in March 2006 from Korean Immigrant Workers Advocates toKoreatown Immigrant Workers Alliance. The Korean language "한인노동상담소" (Korean Worker's Center) has been changed to 한인타운 노동연대 to signify its geographical focus rather than on an ethnic group.
KIWA is a member organization of MIWON (Multi-Ethnic Immigrant Workers Alliance), an alliance of four (formerly five) immigrant workers' centers in the Los Angeles area, and ENLACE, a U.S.-Mexico network of workers' centers.

Translate:^^Büşra

Score:Wikipedia

~B~
Cevapla
#2
[Resim: uJrvCjt.jpg]

[Resim: H6CeE4x.jpg]

[Resim: v7uJEDH.png]

[Resim: G8IV8it.jpg]

[Resim: sA1u0tr.jpg]

[Resim: GaucfvK.jpg]
~B~
Cevapla
#3
Koreatown Immigrant Workers Alliance
Çeviri / Translate: Büşra YILDIZ

>>> https://www.facebook.com/groups/43660099...1/?fref=ts
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise