yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korea International Trade Association (KITA)
#1
KITA (The Korea International Trade Association)

[Resim: pn2d.jpg]

KITA Profili

Kore Uluslararası Ticaret Ortaklığı (KITA) ticaret sayesinde gelişen Kore ekonomisinin hedefiyle 1946’da kurulmuştur ve halen 71.000’nun üzerindeki organ şirketleriyle Kore’deki en geniş ticaret örgütüdür. Kore'nin evrensel tüccarlarının çıkarlarını temsil eden KITA, ticaret şirketlerine elden destek sağlamayı, özel sektörden ticaret desteği kazanmayı, yeni ticaret stratejileri formülleştirmeyi, ticaret uzmanları yetiştirmeyi ve ticaret altyapısı kurmayı içeren çeşitli bir roller sahasına hizmet eder. Başlıca şehirlerde genişçe kurulmuş olan 8 denizaşırı şubeler ve 11 yerel bürolar ağına sahip olan KITA, yabancı borsa girdisi elde etmede SME’leri desteklemek için tahsis edilmiş ileri gelen bir ticaret örgütü olarak mevkisini sağlamlaştırmıştır ve Kore'nin ticaret hacmindeki 1 trilyon dolarlık yeni başarısına etkin olarak katkı sağlamıştır.

Kuruluş

Öncülük eden 105 tüccar 31 Temmuz 1946’da KITA’yı başlatmıştır ve kuruluşundan bu yana örgüt, ulusal ticaret altyapısını geliştirmenin yanı sıra ticarette politika yönleri belirleyerek de ekonomik gelişime temel atmıştır.

Amacımız

KITA’nın amacı; Kore ticaret endüstrisinin haklarını ve çıkarlarını savunma sayesinde özel bir ekonomik örgüt olarak ve böylece evrensel ticareti kolaylaştırarak ulusal ekonominin gelişimine katkı sağlamaktır.


Anahtar Roller

-Organ şirketlerinin haklarını ve çıkarlarını korumak için hükümete siyasetle ilişkili düzeltmeler ve öneriler sunmak
-Yeni yabancı borsalar geliştirmek ve özel sektör ticaretini artırmak
-Dünya standartlarında sergiler düzenlemek
-Evrensel ticaret uzmanlarını desteklemek
-Ulusal rekabeti yükseltmek için çalışmaları ve araştırmaları yönetmek
-E-ticaret altyapısı kurmak ve kullanıcı tabanını genişletmek


Geleceğe Bakış

Kore’nin ticaret hacmi 1967’de 1 milyar dolara ulaştığından beri, ülke, 1 trilyon dolarlık ticaret hacmine erişmek için 2011’de dünyada dokuzuncu ülke olarak son birkaç yılda dikkate değer bir ekonomik gelişimi gerçekleştirdi. Bu, Kore’nin evrensel ekonomik alanda mevkisini yükseltmesi için yeni bir fırsat demektir. Ticarette bu yeni bölüme göre yeni bir kalıp uyumu oluşturmak için KITA, Kore ticaret endüstrisine olan dayanağı güçlendiren ve gelişimi destekleyen bir FTA merkezi olarak Kore’nin mevkisini maksimuma çıkarmayla birlikte ileriki ticarete zemin hazırlamak için azami çabasını gösterecektir.


Tarih

21. yy
-Mayıs 2000 Dünya Ticaret Merkezi Seoul Uzantısı tamamlandı
-Ekim 2000 3. Asya-Avrupa Toplantısı'na ev sahipliği yapıldı
-Haziran 2002 Shangai Merkezi kuruldu
-Şubat 2005 Kore Uluslararası Lojistik Konseyi kuruldu
-Şubat 2005 Kore Kağıtsız Ticaret Merkezi kuruldu
-Şubat 2006 Washington Merkezi kuruldu
-Şubat 2006 Singapur Merkezi kuruldu
-Temmuz 2006 KITA'nın 60. yıl dönümü için "Yeni KITA Stratejisi" duyruldu
-Nisan 2008 tradeKorea.com hizmete açıldı
-Nisan 2009 CEOX Artium kuruldu
-Kasım 2010 G20 Seoul Summit'e ev sahipliği yapıldı
-Nisan 2011 Jeju Merkezi kuruldu
-Eylül 2011 Ho Chi Minh Merkezi kuruldu


20. yy
-Temmuz 1946 KITA kuruldu
-Nisan 1948 Tokyo Merkezi kuruldu
-Ocak 1967 New York Merkezi kuruldu
-Ocak 1972 Dünya Ticaret Merkezi Ortaklığı'na (WTCA) katılındı
-Ağustos 1974 New York Hankook Merkezi kuruldu
-Ağustos 1978 CEOX kuruldu
-Şubat 1984 Dünya Ticaret Akademisi açıldı
-Mayıs 1984 Brussels Merkezi kuruldu
-Haziran 1986 Busan Ticaret Kulesi kuruldu
-Eylül 1988 WTC Seoul'un İnşaat'ı tamamlandı
-Aralık 1991 KTNet kuruldu
-Ağustos 1992 Beijing Merkezi kuruldu
-Nisan 1995 Gyeongnam Ticaret Kulesi açıldı
-Ekim 1995 Gwangju Ticaret Kulesi açıldı


Başkan’dan Mesaj

Bir zamanlar dünyanın en soyutlanmış ve en yoksul ülkelerinden biri olan Kore, ticaret sayesinde şaşırtıcı bir ekonomik başarıya erişen ülkelerin en başarılılarından biri haline gelmiştir. Sadece 50 milyon dolarlık düşük bir ekonomiyle 1950lerde ticarete başlayan Kore’nin belli başlı ihraçları kalamar, tungsten ve demir cevheriydi. Bugün Kore, dünyanın ileri gelen yarıiletken, cep telefonu, otomobil ve gemi ihracatçılarından biridir ve 1 trilyon dolardan fazla bir ticaret hacmine sahiptir. Ticaret, Kore’nin yoksulluktan refaha dönüşümünü harekete geçiren güç olmuştur ve dünyanın finansal geleceğini yöneten G20 gibi evrensel örgütlerde liderlik etmeye sevk etmiştir.

Kore Uluslararası Ticaret Ortaklığı (KITA), bu dönüşümün kritik bir parçası olmuştur. 1946’da kurulan KITA, Kore’nin en geniş ve en nüfuzlu iş ortaklığıdır. Daha geniş bir dünyayla meşgul olan 71.000 organa sahip KITA, organlarının tamamının ticareti büyütmesi için çalışır. KITA iki önemli hizmet sağlar. Mikro düzeyde, KITA, organlarına yerinde destek sağlayarak ticaret engellerini gidermek ya da azaltmak için çalışır.

Makro düzeyde, KITA, dünya çapında serbest ticaret için savunma uygular ve Kore’nin ticaret yapan ortaklarıyla FTA’nın kararını destekler.

Günümüzde KITA, Kore ve dünya arasındaki ticaret ağlarının ileriki gelişimi için çabalamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi, evrensel toplulukta hem organlarımıza hem ticaret yapan ortaklarımıza hizmet etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz veriyoruz.


Teşekkürler

Han, Duck-Soo (Başkan&CEO)


[Resim: i2i.gif]

Bize Ulaşın

KITA'ya ilişkin genel araştırma için, lütfen irtibata geçin

Ticaret Çağrı Merkezi : 82-1566-5114

KITA'yla işbirliği üzerine genel araştırma ya da websiteye ilişkin herhangi bir geri dönüt için, lütfen irtibata geçin

e-Mail : [email protected]

İşinizin ihtiyaç duyduğu Koreli firmalarla eşleşen ücretsiz danışma servisi : Evrensel İş Eşleme Servisi (Tıklayınız)

Çeviri : R.A.


English

KITA Profile

The Korea International Trade Association(KITA) was established in 1946 with the objective of advancing the Korean economy through trade, and is currently the largest business organization in Korea with over 71,000 member companies. Representing the interests of Korea's global traders, KITA serves a diverse range of roles including: providing hands-on support to trade companies, drawing trade cooperation from the private sector, formulating new trade strategies, nurturing trade professionals and building trade infrastructure. With a widely established network of 11 domestic offices and 8 overseas branches in major cities, KITA has consolidated its position as a leading business organization dedicated to assisting SMEs in gaining foreign market entry and has actively contributed towards Korea's recent achievement of 1 trillion dollars in trade volume.

Establishment

105 pioneering traders launched KITA on July 31, 1946, and since its founding, the organization laid the foundation for economic growth by setting policy directions in trade, as well as developing the national trade infrastructure.

Our Goal

KITA's goal is to contribute to the development of the national economy as a private economic organization through advocacy of the Korean trade industry's rights and interests, and thereby facilitating global trade.

Key Roles

- Propose suggestions and related policy improvements to the government for protecting the rights and interests of its member companies.
- Develop new foreign markets and enhance private sector trade.
- Organize world-class exhibitions.
- Foster global trade professionals.
- Conduct investigations and studies for increasing national competitiveness.
- Establish e-trade infrastructure and expand user base.


Looking Ahead

Since Korea's trade volume reached 1 billion dollars in 1967, the country has achieved remarkable economic growth over the past few decades, becoming the ninth country in the world in 2011 to attain a trillion-dollar trade volume. This signifies a new opportunity for Korea to raise its status in the global economic arena. To create a new paradigm fit for this new chapter in trade, KITA will make its utmost effort to lay the groundwork for future trade through maximizing Korea's status as an FTA hub, bolstering growth and strengthening support for the Korean trade industry.

Message From The Chairman

Once one of the world’s most isolated and impoverished countries, Korea became one of the most successful countries which has achieved surprising economic success through trade. Starting in the 1950’s as a marginal economy with only $50 million in trade, Korea's chief exports were squid, tungsten, and iron ore. Today, Korea is one of the world’s leading exporters of semiconductors, cell phones, automobiles, and ships, with a trade volume of over $1 trillion. Trade has been the driving force behind Korea's transformation from poverty to prosperity, and has propelled it to leadership in global organizations like the G20 that are directing the financial future of the world.

The Korea International Trade Association (KITA) has been a critical part of this transformation. Established in 1946, KITA is Korea's largest and most influential business association. With 71,000 members all engaged in trade with the wider world, KITA works to grow trade for all of its members. KITA provides two major services. At the micro level, KITA works to reduce or eliminate trade barriers by providing on-site support for our members.

At the macro level, KITA practices advocacy for free trade throughout the world, and supports the conclusion of FTAs with Korea's trading partners.

Today KITA continues to strive for the further development of trade networks between Korea and the world. As always, we pledge to do our best to serve both our members and trading partners in the global community.

Thank you.
Han, Duck-Soo (Chairman&CEO)

[Resim: mlvd.jpg]


Everything in your life is a reflection of a choice you have made.
If you want a different result, make a different choice.

Cevapla
#2
Paylaşım için teşekkürler. ^^
Remember us, remember that
we lived..
''VON''

[Resim: oODZk9.gif]
Cevapla
#3
Tanıtım için teşekkür ederiz tatlım. ^^ Ellerine sağlık... :Sleepy:
Cevapla
#4
Korea International Trade Association (KITA)

R.A.

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#5
Paylaşım için teşekkürler OnayBlush
Spoiler göster
Cevapla
#6
Paylaşım için teşekkürler
[Resim: o96mzo.gif]

SolaR
Cevapla
#7
Ticarette onde gelen ulkelerden biri ozellikle teknolojik urunler alaninda, artik her yerde Kore ihricati urunler bulmak cok kolay. Tanitim icin tesekkurler. (:
? BIGBANG MADE V.I.P
V.I.P MADE BIGBANG ?

Cevapla
#8
Teşekkürler.^^ Smile
Cevapla
#9
Sunum için teşekkürler. Smile
[Resim: ca6zc.gif]
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise