yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kang Eun Il’s Haegum Plus
#1
Kang Eun Il’s Haegum Plus

[Resim: 86407867.jpg]

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Haegum-Plus/215971800550
Twitter: https://twitter.com/haegumplus

Kang Eun Il, dünyanın en çok alkışlanan Haegum sanatçılarından biridir ve geleneksel olmayan türler ile geleneksel Kore müziğini birleştirerek karışık müziğin öncüsü olarak kabul edilmektedir.

Japonya’nın Yoshida Brothers’ının ve Çin’in Twelve Girls gruplarının yanı sıra Kang Eun Il’s HaegumPlus, yerel enstrümanları kullanarak Asya’yı temsil eden en önemli müzik gruplarından biri olarak ortaya çıkmaktadır. Kang Eun Il’s HaegumPlus, geleneksel Kore müziğini kendi metinleri olarak kullanmakta ve zaman-mekan arasında uzanan saf ve karışık bir müziği ifade etmektedir. Müzik, muhteşem çekiciliğin ve güzel melodilerin tamamı ile kaba sesi, yeni bir müziğe dönüştürerek Haegum’un küresel potansiyelini ve evrensel cazibesini göstermektedir. Meydana gelen müzik deneyimi, güzel bir lirik şiirin açığa çıkması gibidir.

Karışık müzikle farklı bir marka yaratmak için Haegum’u kullanan bir müzik öncüsü olan Kang Eun Il, Bobby McFerrin, Luciano Pavarotti, Yoshida Brothers, Salta Cello, NHK Orkestra ve KBS Kore Geleneksel Müzik Orkestrası gibi sanatçı ve gruplarla birlikte sahne almıştır. Kang, Haegum’un popüler hale gelmesi ve küreselleşmesi için büyük katkılarda bulunmuş ve hiç duyulmayan bir enstrüman için yepyeni bir tarz oluşturmuştur.

Kang Eun Il, KBS Kore Geleneksel Müziği Grand Prix, Kore Ulusal Meclisi Kültür ve Medya Grand Prix, Kore Kültür ve Sanat Komitesi Ödülü ve Güney Kore Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçı Ödülü gibi birçok önemli ödüle layık görülmüştür. Modern bestecilerin eserleri, Kang Eun Il’ın çalışmalarında Haegum ile Batı orkestrasını, klasik gitarı, piyanoyu, kemanı, viyolayı ve çelloyu birleştirerek coşkulu bir hal almış ve büyük beğeni toplayan film yönetmeni Kim Ki Duk’un filmi “The Bow (2005)”ın müziğinde yer almasını sağlamıştır.

[Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif][Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif][Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif][Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif][Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif][Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif]

<English>

Kang Eun Il is one of the world's most acclaimed Haegum artists and is regarded as the forerunner of crossover music, combining traditional Korean music with non-traditional genres.

Alongside the Yoshida Brothers of Japan and the Twelve Girls Band of China, Kang Eun-Il’s HaegumPlus is emerging as one of the most prominent musical groups representing Asia using their indigenous instruments. Kang Eun Il’s HaegumPlus uses Korean traditional music as their text and expresses pure crossover music that spans across time and place. The music displays the Haegum's global potential and universal appeal, translating its originally rough tonal sound into a new music full of beautiful melodies and great temperance. The resulting musical experience is like the unfolding of a beautiful lyric poem.

A musical pioneer using the Haegum to create a distinctive brand of crossover music, featured haegum artist Kang Eun-Il has performed with world renowned artists and groups such as Bobby McFerrin, Luciano Pavarotti, Yoshida Brothers, Salta Cello, NHK Orchestra, and the KBS Korean Traditional Music Orchestra. She has made tremendous contributions to the popularization and globalization of the Haegum and has opened up a whole new genre for this versatile instrument as never been heard.

Kang Eun-Il is the recipient of several prominent recognitions, including the KBS Korean Traditional Music Grand Prix, the Korean National Assembly Culture and Media Grand Prix, the Korean Culture and Art Committee Award, and South Korea’s Ministry of Culture and Tourism Artist Award, etc. Kang Eun Il's performance of modern composers' work, combining the Haegum with Western orchestra, classical guitar, piano, violin, viola and cello, has been received with great enthusiasm and has lead her music to be featured in the acclaimed filmmaker Kim Ki-Duk’s film ‘The Bow’ (2005).

Kaynak / Source
Cevapla
#2
[Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif]Haegum Plus - Hanulsoh[Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif][Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif]Haegum Plus - Clouds[Resim: starsdd0ry7cgvr4.gif]Cevapla
#3
[Resim: 36020978.jpg]

[Resim: 77589203.jpg]

[Resim: 16281454.jpg]

[Resim: k62a.jpg]
Cevapla
#4
[Resim: 66269534.jpg]

[Resim: 51827870.jpg]

[Resim: 82816089.jpg]
Cevapla
#5
Türkiye'de izlemek güzel olurdu. Onay
The Bow (Yay) filmini uzun zaman önce izlemiştim ama müzikleri hiç dikkatimi çekmemişti.Bir daha izlemek lazım. Biggrin
[Resim: tumblr_lmwz6wSie11qao9wxo1_250.gif]

대한민국
And we, as Cassiopeia,
will protect our five stars; to guide them when they’re lost
Spoiler göster
Cevapla
#6
Teşekkürler bu güzel sunum için Esra'cım. ^^

Cevapla
#7
Teşekkürler. Smile
Cevapla
#8
Bu enstrümanın sesi çok güzel çıkıyor ya. Bilmiş Konu için teşekkürler Smile
SS501
Bu şafak saya saya biter mi ?
Spoiler göster
Cevapla
#9
Teşekkürler ablacığım. Bilmiş
Cevapla
#10
K-Traditional Music Groups & Singers
Kang Eun Il’s Haegum Plus

Çeviri, tanıtım: Esra ZENGİN

>>> https://www.facebook.com/groups/43660099...1/?fref=ts
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise