FM Kim Sung-hwan Begins African Tour

Dışişleri Bakanı Kim Sung-hwan Afrika turuna çıktı

Dışişleri Bakanı Kim Sung-hwan, bugün bir hafta sürecek Afrika turuna çıktı. Tur boyunca üç Afrika ülkesi ziyaret edecek, bunlar; Gabon Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti ve Etiyopya.

Kendisi bu sayede 1963 yılından beri Kongo’yu ve Etiyopya’yı ziyaret eden ilk Koreli Dışişleri Bakanı olacak. 1980 yılından beri Kore Hükümeti’nden Gabon’u ziyaret edecek ilk kişi de Kim Sung-hwan.

Dışişleri Bakanlığı, Kim Sung-hwan’ın bu ülkelere yapacağı ziyaretlerin Koreli şirketlerin Afrika ülkelerinden daha fazla sipariş almasını ve Kore ile ilişkilerin düzelmesini sağlayacağını belirtti.

FiLiZz53

Foreign Minister Kim Sung-hwan on Saturday embarked on a weeklong tour of three African nations, Gabon, the Republic of the Congo and Ethiopia.

He’s the first South Korean foreign minister to visit Congo and Ethiopia since 1963. A ministerial visit to Gabon is also the first since 1980.

The foreign ministry says Kim’s visit will support South Korean firms to win more construction orders from the region and also boost bilateral cooperation.

(02.04.2011 – KBS World)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.