EXO Win #1, Their 1st Triple Crown + Performances from the September 1st Episode of SBS’ ‘Inkigayo’

EXO 1. Oldu ve İlk Triple Crown’ını Elde Etti! + SBS’in ‘Inkigayo’ Programının 1 Eylül’de Yayınlanan Bölümünden Performanslar

SBS’nin ‘Inkigayo’ programı muhteşem ve heyecan verici performanslarla dolu yepyeni bir bölümle haftalık şovu için geri döndü! Bugünkü gösteride sunucular olarak ZE:A üyesi Kwanhee ve karizmatik aktör Lee Hyun Woo’nun yanı sıra, yeni sunucu Girl’s Day’den Minah bize eşlik etti.

Bugün Mutizen ödülü için Bumkey, BIGBANG üyesi Seungri ve EXO aday gösterildi, ancak en nihayetinde EXO üst üste üçüncü kez 1. olarak mutizen ödülünü evine götürdü!

Bu hafta iki sanatçı dönüş yaptı. TEEN TOP “Rocking” ve SPICA “Tonight” şarkılarıyla sahnelere geri döndü.

Bu akşamki bölümde performans sergileyen diğer sanatçılar: Seungri, 2NE1, Sunmi, EXO, B.A.P, NU’EST, NC.A, TASTY, K-Hunter,TAHITI, Sunny Days, M.Pire, Wassup, M.I.B, AA, Big Star, f(x) ve ZE:A.

Min-Hee Chang^^

The time has come for yet another round of fantastic stages, eclectic sounds, and excitement in the air on today’s episode of SBS’ Inkigayo! Joining us will be entertaining hosts ZE:A’s Kwanghee, Lee Hyun Woo and Girl’s Day’s Minah.

The Mutizen nominees for this week were Bumkey, BIGBANG’s Seungri, and EXO. In the end, EXO took home the mutizen and their first triple crown title.

Two artists made comebacks this week. TEEN TOP were “Rocking” the stage for their comeback while SPICA had fans ready to party “Tonight”.

Other performers of the night include: Seungri, 2NE1, Sunmi, EXO, B.A.P, NU’EST, NC.A, TASTY, K-Hunter,TAHITI, Sunny Days, M.Pire, Wassup, M.I.B, AA, Big Star, f(x), and ZE:A!

01.09.2013 – allkpop

null

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.