EXO Said to Be Scheduled for Follow-Up Song Promotions + f(x)’s Comeback Date is Still Up in the Air

EXO Promosyonlarına Başka Bir Şarkıyla Devam Edeceğini Söyledi + f(x)’in Geri Dönüş Tarihi Hala Belirlenmedi

EXO hayranlarına müjde! Grup başka bir şarkıyla promosyon yapacak! f(x) hayranları ise biraz daha beklemek zorunda kalacak çünkü geri dönüşleri için henüz hiçbir tarih belirlenmedi.

SM Entertainment’tan bir temsilci, Kuki News ile yaptığı telefon görüşmesi görüşmesinde, “EXO başka bir şarkı ile geri dönmeyi planlıyor. Birkaç hafta daha ‘Wolf’ ile promosyonlarını sürdürdükten sonra, bir takip şarkısı yayınlayacaklar.” diye belirtti.

Ajans ayrıca, f(x)’in olası geri dönüşü hakkında, “Şu anda geri dönüş için planlar yapıyoruz ama hala dönüş tarihini kararlaştıramadık.” dedi.

Min-Hee Chang^^

Good news for fans of EXO as they are apparently working to promote with a follow-up song! Meanwhile, fans of f(x) will have to wait a little bit longer as no comeback date has been determined as of yet.

A rep from SM Entertainment stated through a phone call interview with Kuki News, “EXO is planned to return with a follow-up song. After promoting ‘Wolf’ for several more weeks, [EXO] is set to release their follow-up song.”

The agency also commented on f(x)’s possible comeback and revealed, “We are currently planning for their comeback but we are still looking into a specific comeback date.”

09.07.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.