EXO Reveals Another Set of Photos + to Release ‘Growl’ MV on 8/1

EXO Başka Resimler Yayınladı + ‘Growl’ Klibi 1 Ağustos’ta Yayınlanacak

EXO, hayranlarının 5 Ağustos’a kadar bekleyemeyeceğini gördükten sonra kliplerinin Kore saati ile 1 Ağustos gecesi yayınlanacağını duyurdu!

Heyecan verici haberlerin yanı sıra, bir dizi başka resimler yayınlayarak bu bekleme yükünü bir kat daha azalttı, ya da başka şekilde daha çok meraklandırdı! Çocuklar çeşitli sokak köşesinde resim çektikleri için yeni yayınlanan resimler ilk yayınlanan resimlere çok benziyor.

Gelecek klipleri olan “Growl”da söylendiğine göre tekrar oynamaya gerek kalmadan tek çekimde steady-cam metodu kullanılmış. SM Entertainment’ın basın konferansına göre sonuç tam bir dans filmi izliyor gibi olacak, bu yüzden fanlar bunun hakkında daha da heyecanlılar.

Asya_Prenses

EXO has good news for all you anxious fans who just can’t wait until August 5th as they’ve announced that the MV you’ve been waiting for will be revealed on August 1st at midnight KST!

In addition to the exciting news, they’ve also dropped another set of photos to help ease the wait, or maybe perhaps make it even harder! The new set looks much like the first one as the boys take casual photos on various street corners.

The upcoming MV for “Growl” is said to utilize a one-take method in which a steady-cam was used to shoot the video in one shot requiring no editing process. The result will that of watching a dance movie, according to SM Entertainment’s press release, so it seems fans have much to be excited about.

31.07.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.