EXO releases MV for prologue single, “What is Love”!

South Korea (대한민국)

EXO Ön Single’ı “What is Love”ın Klibini Yayınladı!

EXO, internet sitesi üzerinden yayınladığı sayısız fotoğraf ve tanıtım kliplerinin ardından, nihayet ön single’ı ve ilk klibi “What is Love”ı yayınlayarak tam bir grup olarak ortaya çıkmış oldu.

Daha önce de duyurulduğu gibi bu ön single, EXO’nun resmi albümü için bir giriş ve tanıtım niteliğinde. Şarkı, EXO-K ve EXO-M tarafından, sırasıyla hem Korece hem de Mandarin Çincesi dillerinde piyasaya sunulacak.

Bu kusursuz ve seksi parça, daha önce yayınlanan tanıtım kliplerinin bir araya gelmesiyle oluşan kliple mükemmel bir uyum içerisinde.

Min-Hee Chang^^

After a countless series of photo and video teasers on the web, EXO is finally revealing itself as a full group unit with the release of their prologue single and first music video, “What is Love“!

As earlier announced, the prologue single serves as an introduction to EXO’s official full album. The song will be released in both Korean and Mandarin Chinese from EXO-K and EXO-M, respectively.

The smooth and sexy track perfectly fits the sleek music video, which combines the previously released video teasers into one piece.

29.01.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.