DSP Media currently in meeting with KARA members to find a mutual agreement

South Korea (대한민국)

25 Ocak tarihinde yapılan açıklamada KARA’nın sözleşmesi iptal edilen üç üyesi (Han Seungyeon, Jung Nicole, ve Kang Ji Young) DSP Media ile karşılıklı olarak bir anlaşmaya varmaya ve sorunları çözmeye çalışıyorlardı.

” Konferansta barışçıl bir çözüm bulmak için çalışmalar devam etmektedir. Hala devam eden görüşmede ayrıntılar görüşülüyor, o nedenle mevcut durum hakkında kesin bilgi veremiyor ve anlayışınızı bekliyoruz.”

DSP Media açıklaması:
Biz DSP Media olarak, şuanda 19 ocak tarihinde sözleşmesi fesh edilen üç üye (Han Seungyeon, Jung Nicole, ve Kang Ji Young), ile birlikte karşılıklı çözüm bulmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Haberin devamı için tıklayın…

Eren -SNSD-

It was recently announced on January 25th that the three estranged members of KARA (Han Seungyeon, Jung Nicole, and Kang Ji Young) have been working together with DSP Media to find a mutual agreement and solve the current controversy.

“A conference is underway to find a peaceful solution. As we are currently discussing the details, we cannot yet reveal the current situation and hope for your understanding.”

The following is the official statement by DSP Media:
We, DSP Media, are currently putting in our best efforts in discussing with the three members (Han Seungyeon, Jung Nicole, and Kang Ji Young), who requested a contract termination with the agency on January 19th, to find a mutual solution.

Click here to read more…

allkpop – 25.01.2011

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.