Chen & Zhang Li Yin Perform Chinese Version of ‘Breath’ on Hunan TV’s ‘The Lantern Festival’ + EXO & Crayon Pop Performances

Chen ve Zhang Li Yin Çin Kanalı Hunan TV’nin ‘The Lantern Festival’ Programında Performans Sergiledi, EXO ile Crayon Pop da Sahne Aldı

Chen ve Zhan Li Yin, SM The Ballad’ın ‘Breath’ şarkısının Çince versiyonunu ilk olarak Hunan TV’nin ‘The Lantern Festival’ programında canlı seslendirerek seyircileri büyüledi. Ayrıca, Chen kendi grubunun çok sevilen şarkısı “Growl”un performansı için diğer EXO üyelerine katıldı.

Çin’in en büyük programlarından biri olan ‘The Lantern Festival’ 14 Şubat akşamı saat 8’de yayınlandı. EXO’nun yanı sıra, programda Kore’yi temcil eden diğer bir sanatçı da Crayon Pop’tı. Grup hit şarkısı “Bar Bar Bar” ile sahne aldı.

Min-Hee Chang^^

Chen and Zhang Li Yin performed their version of SM The Ballad’s ‘Breath’, mesmerizing the audience on Hunan TV’s ‘The Lantern Festival’ in China. Chen also joined his fellow EXO members for a performance of their hit song “Growl” to much cheer.

‘The Lantern Festival’ is one of China’s biggest programs, and it aired on the 14th at 8 PM. In addition to EXO was Crayon Pop, representing Korean artists, who performed their hit song “Bar Bar Bar”.

15.02.2014 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.