Boyfriend to release a repackaged album in January

Boyfriend Ocak Ayında Yeniden Paketlenen Bir Albüm Çıkaracak

Starship Entertainment’ın bildirdiğine göre, grup 10 Ocakta yeniden paketlenen albümü ile dönüş yapmayı planlıyor.

Yetenekli grup Kasım ayında çıkardığı ilk stüdyo albümü ‘Janus’ ile daha olgun bir görünüm sergilemek için genç ve çocuksu görümünden kurtularak çok sayıda hayranın kalbini fethetmeyi başardı.

Boyfriend “Janus”un promosyonlarını sona erdirdikten sonra, Tokyo Dome City Hall’da düzenlediği 5 konsere odaklandı ve 24 Aralıkta konserlerini başarıyla tamamladı.

Japonya’dan bir temsilci, “Japonya’da çıkış yapmalarının üzerinden bir yıl bile geçmemesine rağmen Boyfriend büyük bir coşkuyla karşılandı. Boyfriend’in Japonya faaliyetleri tüm K-Pop idolleri arasında oldukça göze çarpıyor.” ifadesinde bulundu.

Min-Hee Chang^^

According to Starship Entertainment, the group plans to make their comeback with the release of their repackaged album on January 10th.

The talented group has captured the hearts of many fans by shedding their youthful image for a more mature look with their first full-length album, ‘Janus‘, released in November

After concluding promotions for “Janus“, Boyfriend shifted their focus to preparing for the five shows of their Japanese concert, which successfully came to an end on December 24th at the Tokyo Dome City Hall.

A representative from Japan stated, “It hasn’t even been a year since they’ve debuted in Japan, but Boyfriend have been met with an explosive response. Boyfriend’s Japanese activities are very noticeable among the sea of K-Pop idols.”

27.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.