Both Agencies Confirm Taemin and Na Eun’s Casting for ‘We Got Married’

Her İki Ajans Taemin ve Na Eun’ın ‘We Got Married’a Katıldığını Doğruladı

Hala doğrudan ‘We Got Married’dan herhangi bir açıklama olmasa da, SHINee üyesi Taemin ve A Pink üyesi Na Eun’ın ajanslarından temsilciler iki yıldızın programın yeni çifti olduğu söylentilerini doğruladı!

Taemin’in temsilcisi, çeşitli medya kuruluşlarına, “Taemin ilk kez bir varyete şovda daimi bir üyesi olarak yer alacak. Bu program sayesinde sizlere sahnede görmediğiniz bir yanını gösterebilecek” şeklinde konuştu ve “Taemin ve Na Eun ‘We Got Married’ın yeni çifti oldu. Şu anda ‘Introduction to Architecture’deki evde çekim yapıyorlar. Bu onların ilk çekimi olduğu için Taemin çok gergin ve heyecanlı.” diye ekledi.

Na Eun’ın ajansından bir temsilci de, “Na Eun Jeju Adası’ndaki ilk çekimlere katılmak üzere gitti. Na Eun çekimlerin yapılacağı yere ulaştıktan sonra Taemin ile çift olacağını öğrendi.” ifadesinde bulundu.

Temsilcilerin açıklamalarına ilaveten, çok sayıda hayran da Taemin’in Jeju Adası’na ulaştığını bildirdi. Böylece, idol ve yeni ‘eşi’ Na Eun’ın sahte evlilik programına katıldığı haberinin doğruluğu sağlamlaştı.

Yeni çiftin ilk bölümü 20 Nisan’da Kwanghee ve Sunhwa’nın final bölümü yayınlandıktan sonra ekranlara gelecek!

Min-Hee Chang^^

Although there is still no word directly from ‘We Got Married‘, reps from the respective agencies of SHINee‘s Taemin and A Pink‘s Na Eun have confirmed the rumors of the two being the new couple on the show!

Taemin’s reps revealed to various media outlets, “Taemin will be appearing on a variety show for the first time [as a fixed member]… He’ll be able to show you a side you haven’t seen on stage,” as well as “Taemin and Na Eun have become the new couple of ‘We Got Married’… They’re currently filming at the cafe from ‘Introduction to Architecture’. As it is his first filming, Taemin is very nervous and excited.”

Na Eun’s reps also confirmed, “She went to attend the first filming at Jeju Island… She found out that she would be coupled up with Taemin after she arrived at the filming location.”

In addition to the reps’ comments, various fans have also reported witnessing Taemin arriving at Jeju Island, further solidifying the recruitment of the idol and his new ‘wife’, Na Eun, for the faux-marriage program.

The couple’s segment on the show will start airing after the conclusion of Kwanghee and Sunhwa‘s final episode, which will be broadcast this weekend on the 20th!

17.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.