BIGBANG wins #1! + Performances from March 8th’s ‘M! Countdown’

South Korea (대한민국)

BIGBANG 1. oldu! + 8 Marttaki ‘M! Countdown’dan Performanslar

Mnet’in “M! Countdown”ı heyecan verici performanslarla dolu başka bir muhteşem bölümüyle döndü!

Bu akşamki bölümde her zamanki sahne gösterilerinin yanı sıra, Nine Muses “Ticket” ve C-REAL “JOMA JOMA” performanslarıyla geri döndüler.

Bohemian da “Don’t Hurt” performansıyla geri döndü.

Bunun yanı sıra, Busker Busker “Makgulina” şarkısıyla, aynı zamanda çıkış performansı olan özel bir sahne şovu sergiledi.

Birincilik için BIGBANG, miss A ve John Park arasında sıcak bir rekabet yaşandı. Ancak en sonunda BIGBANG kazanarak geceye damgasını vurdu! BIGBANG’in dönüş perfomansı için önümüzdeki haftayı bekleyin!

Bu akşamki performans sergileyenler; F.T. Island, miss A, Se7en, MBLAQ, Tony & SMASH, John Park, K.Will, B.A.P, Brian Joo, Dal Shabet, Bohemian, Brave Girls, SPICA ve WE’ydi.

Min-Hee Chang^^

Mnet’s “M! Countdown” is back with another spectacular episode chock-full of exciting performances!

Aside from the usual stages on tonight’s episode, both Nine Muses and C-REAL held their comeback stages for “Ticket” and “JOMA JOMA“, respectively.

Bohemian, too, held their comeback stage with “Don’t Hurt“.

Furthermore, boy band Busker Busker held a special stage (also their debut stage) with “Makgulina” today.

Competing for the #1 spot, it was a hot battle between BIGBANG, miss A, and John Park, but in the end, it was BIGBANG who clinched the win tonight! Stay tune for BIGBANG’s comeback stage next week!

Performers tonight included F.T. Island, miss A, Se7en, MBLAQ, Tony & SMASH, John Park, K.Will, B.A.P, Brian Joo, Dal Shabet, Bohemian, Brave Girls, SPICA, and WE!

08.03.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.