BIGBANG WINNER at the MTV Italy TRL Awards 2012

South Korea (대한민국)

BIGBANG 2012 MTV İtalya TRL Ödülleri’nin Kazananı

BIGBANG, 2012 MTV İtalya TRL Ödülleri’nde “En İyi Fan” kategorisinin kazananı.

5 Mayıs 23.50’de (İtalya saati) VIPler ile birlikte kazanan olarak açıklandılar.

Dört diğer sanatçı ile rekabet ettiler: Emma, Alessandra Amoroso, Avril Lavigne ve One Direction. Fanların mesaj bırakabildiği MTV İtalya’nın mail kutusunda en heyecanlı çatışmanın Directionerlar ve VIPler arasında olduğunu herkes gördü. Sonuna kadar kendilerini savundular ve idollerini zafere götürdüler.

BIGBANG hak ettikleri ödülü almak üzere Floransa’ya gidemedi fakat onların yerine ödülü alan “En iyi İtalyan Fanı” Isabella gitti.

Isabella ve diğer İtalyan VIPler gerçekten heyecanlıydı ve bazıları iyi haberden dolayı gözyaşlarını tutamadı. Ayrıca uluslararası VIPler İtalyanlara yardım etti ve #BigBangFantasticVIPs, İtalyan trendleri arasında 3. ve uluslararası trendler arasında ise 4. oldu.

Evde kalan fanlar ise internette “Bunu hak ediyorsunuz”, “Siz çocuklar harikasınız”, “BB ve VIPler en iyisi” ve “İtalya sizi seviyor” şeklinde yorumlar yazarak zaferlerini kutladı.

JunHong

Big Bang is the WINNER of the “Best Fan” category ar the MTV Italy trl Awards 2012.

On May 5th at 23.50(Italian time) they were announced as winners together with their VIPs.

They were in competition with other four artists: Emma, Alessandra Amoroso, Avril Lavigne and One Direction.

As everyone could see on the MTV Italy’s mail box,in which fans could leave messages, the most heated confrontation was the one between Directioners and VIPs. But the last one asserted themselves and brought their Idols to the victory.

Big Bang couldn’t be in Florence to receive the well-deserved prize,but instead of them, went their “Best Italian Fan”, Isabella, who took the prize for them.

Isabella and the rest of the Italian VIPS were really excited and some of them couldn’t keep back their tears because of the goods news. Moreover, also the international VIPs helped the Italians and the trend #BigBangFantasticVIPs became 3rd among the Italian trends and 4th among the international ones.

Also the fans who stayed at home, celebrated for the victory posting on internet comments such as “You deserve it” , “Guys you are amazing” , “BB and their VIPs are the best” and “Italy loves you”.

06.05.2012 – En.Korea

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.