BIGBANG to Release New Song in October

BIGBANG Ekimde Yeni Şarkısını Yayınlayacak

YG Entertainment, 16 Eylül’de Star News ile yaptığı görüşmede, “BIGBANG ekim ayında Japonya Dome Turu’nu başlatacak. Grup turneye başlamadan önce yeni bir şarkı yayınlayacak ve şarkının promosyonlarını hem Kore’de hem de Japonya’da aynı anda gerçekleştirecek.” şeklinde açıklama yaptı.

Açıklamaya, “BIGBANG’in yepyeni parçası ekim ayı başlarında -en geç ekim sonunda- yayınlanacak. Bu bir albüm değil, single olacak ama grup Kore’de promosyon yapacağı için hayranlar beklenti içerisine girebilirler.” diye devam etti.

Min-Hee Chang^^

On September 16, a higher up at YG Entertainment revealed to Star News, “BIGBANG will start its Japanese Dome Tour starting from this November. The group will release a new song before beginning the tour and will promote the track simultaneously in Korea and Japan.”

The official continued, “BIGBANG’s newest track will be released in late October- early November at the latest. It will be a single and not an album, but fans can have some anticipation as the group will be promoting in Korea.”

16.09.2013 – Soompi

null

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.