BEAST’s Yong Jun Hyung Releases Video Teaser for “Flower”

BEAST’ten Yong Jun Hyung “Flower” için Tanıtım Videosu Yayınladı 

Popüler erkek grubu BEAST’in yetenekli rapçi ve söz yazarı Yong Jun Hyun solo çıkışını yapacak. Grubun resmi Youtube kanalında sanatçının solo parçası ‘Flower’ için tanıtım videosu yayınlandı.

‘Flower’ Yong Jun Hyung ve besteci Kim Tae Joo’nun birlikte çalışması sonucu ortaya çıkmış bir eser. ‘Flower’, Yong Jun Hyung’un BEAST üyeleriyle birlikte normalde yaptığı gibi olmaktan ziyade değişik bir duyguya sahip. Şarkı; akıcı elektronik piyano ve saksafon melodilerinden oluşuyor.

Tanıtım videosunda yanan çiçekler ve kelebeklerin biraz hayali resmedilişiyle birlikte koreografiden eşsiz dans figürleri gösteriliyor. Tanıtım videosuna bakacak olursak şarkıyla birlikte sanatsal bir müzik videosu bekleyebiliriz.

Bundan önce Yong Jun Hyung albüm fotoğraflarını ve bir de şarkı listesi yayınlamıştı. Albüm 13 Aralık’ta online olarak yayınlanacak.

pwanggatime

The talented rapper and songwriter of the popular boy group Beast, Yong Jun Hyung, will be making a solo comeback. He released a video teaser for this solo track “Flower” through his group’s official YouTube channel.

“Flower” is a collaboration between Yong Jun Hyung and composer Kim Tae Joo. “Flower” will have a different feel than what Yong Jun Hyung would normally do with this Beast members. The song will have a smooth electric piano and saxaphone sound.

The teaser shows some psychedelic images of burning flowers and butterflies, along with some unique dance points from the choreography. Based on the teaser we can expect an artistic music video to accompany the song.

Previously, Yong Jun Hyung released album jacket images and a track list. The new album will become available online on December 13.

10.12.2013 – soompi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.