Ban reelected as U.N. chief for bridge-building role

BM’de Ban İkinci Kez Seçildi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun aldığı karar neticesinde, daha iyi ve barışçıl bir dünya için yaptığı özverili hizmetler nedeniyle Ban Ki-moon, beş yıl için daha 192 üyeli organizasyonun liderliğine getirildi.

67 yaşındaki Güney Kore eski dışişleri bakanı, uluslararası toplumdaki iklim değişikliği, yoksulluk ve çeşitli bölgelerde yaşanan sert çatışmaların yarattığı sorunların çözümünde gösterdiği başarılı çalışmalar nedeniyle oybirliği ile bu göreve yeniden seçildi. Ban, 2007 yılında bu göreve getirilmişti, görevinin ikinci dönemi ise gelecek yıl başlayacak.

Michiru

The United Nations General Assembly on Tuesday gave Ban Ki-moon a mandate to lead the 192-member organization for another five years, apparently in recognition of his dedicated service for a better and peaceful world.

The unanimous reelection of the 67-year-old former South Korean foreign minister comes as the international community faces a number of tough challenges from conflicts in several regions to climate change and poverty. Ban was inaugurated in 2007 and his second term begins next year.

(22.06.2011 – Yonhap)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.