B2ST’s Yoseob wins #1 + performances from December 20th’s Christmas special of ‘M! Countdown’!

B2ST’ten Yoseob 1. Oldu! + ‘M! Countdown’ın 20 Aralıkta Yayınlanan Noel Özel Bölümünden Performanslar

Mnet’in “M! Countdown” programı Noel özel bölümü yayınlandı! INFINITE H üyeleri Dongwoo ve Hoya yılın son bölümü için özel sunuculuk yaptı.

Bu akşamki bölümde her zamanki sahne performanslarının yanısıra, INFINITE H, f(x), ve Starship Planet sanaçıları K.Will, Soyu ve Jeongmin sadece hayranlara özel performanslar sergilerken, Sunny Hill dönüş performansıyla sahne aldı.

Birincilik için SECRET ve B2ST’den Yeoseob arasında sıcak bir çekişme yaşandı. Ancak, en sonunda Yeseob “Caffeine“ ile birinci olarak bu akşamın kazananı oldu!

Bu akşam performans sergileyen diğer sanatçılar: Shinhwa‘dan Hyesung, Nell, Sunny Hill, B2ST‘ten Yoseob, INFINITE‘den Sunggyu, Dal Shabet, Roh Ji Hoon, SPICA, Ailee, Hello Venus, Hi.ni, EXCITE ve THE SEEYA!

Min-Hee Chang^^

Mnet’s “M! Countdown” has aired its Christmas special! Dongwoon and Hoya of INFINITE H acted as the special hosts for the last episode of the year.

Aside from the usual stages on tonight’s episode, INFINITE H, f(x), and Starship Planet‘s K.Will,Soyu, and Jeongmin held special performances just for fans, while Sunny Hill made their comeback.

Competing for the #1 spot, it was a hot battle between SECRET and B2ST‘s Yoseob, but in the end, it was Yoseob who clinched the win tonight with “Caffeine“!

Performers tonight included Shinhwa‘s Hyesung, Nell, Sunny Hill, B2ST‘s Yoseob, INFINITE‘sSunggyu, Dal Shabet, Roh Ji Hoon, SPICA, Ailee, Hello Venus, Hi.ni, EXCITE, and THE SEEYA!

20.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.