B1A4 releases intro teaser for third mini-album, ‘Tried to Walk’

B1A4 Üçüncü Mini Albümü ‘Tried to Walk’ İçin Bir Tanıtım Klibi Yayınladı

Erkek grubu B1A4 üçüncü mini albümüyle geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Yayınlanma tarihinin 12 Kasım ve albümün adının ‘Tried to Walk‘ olması haricinde başka bir açıklama yok.

Sessiz tanıtım klibinde, kamera yere yakın bir seviyeden geniş bir tarla gibi görünen yeri çekiyor. İçerik açısından fakir bir klip olduğu halde, B1A4 hızla yaklaşan geri dönüşü için hayranlarını heyecanlandırarak istediği etkiyi yarattı.

B1A4’un internet sitesinden anlaşıldığı üzere, B1A4 albümün yayınlanacağı 12 Kasım tarihine kadar her üye için bir tanıtım klibi yayınlamayı planlıyor gibi görünüyor.

primadonna

Boy group B1A4 is gearing up to make a comeback with a third mini-album. Though little has been revealed, except the release date, November 12th, and title, ‘Tried to Walk‘.

In the audio-free teaser, the camera pans low to the ground of what looks like a large meadow/field. Though it may be lacking in substance, B1A4 has created the desired effect of getting fans excited and hyped for their fast-approaching comeback.

From B1A4′s website it looks like they are planning to release a teaser for each member leading up to the final album release on the 12th.

05.11.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.