B1A4 Concludes Their First Solo Concert Series in Japan

B1A4 Japonya’daki İlk Solo Konser Dizisini Tamamladı

B1A4 Japonya’da toplam 30,000 hayranı için düzenlediği ilk solo konser dizisini başarıyla sona erdirdi!

B1A4 konserlerini 26-27 Ocak tarihlerinde Kobe Dünya Anıtı Stadyumu’nda ve 29-30 Ocak tarihlerinde Yokohama Arena’da gerçekleştirdi. Grup “Beautiful Target“, “Baby Good Night“, “Baby I’m Sorry” gibi başarılı şarkılarının yanı sıra; “Beautiful Lie” ve “Tipping Point“ gibi Japonca şarkılarını da söyledi. Üyeler solo sahneleri ve özel klip bölümüyle bireysel yeteneklerini gözler önüne serdi.

B1A4, “Çıkış yaptığımızdan bu yana hayalini kurduğumuz bir sahnede performans sergilemek bizim için gurur verici ve sevenlerimiz sayesinde bu kadar yol alabildik. Bize gösterdiğiniz sevgiye karşılık olarak daha çok çalışacağız ve daha iyi yönlerimizi göstereceğiz, bu yüzden lütfen bizi takip etmeye devam edin,” dedi.

Diğer haberlere göre, B1A4 16 Şubat tarihinde Koryo Üniversitesi Hwajung Spor Salonu’nda BANA’lar için ilk hayran kulübü açılış kutlamasını düzenleyecek.

primadonna

B1A4 successfully wrapped up their first solo concert series in Japan in front of a total of 30,000 fans!

B1A4 held concerts at Kobe World Memorial Hall on January 26th-27th and at the Yokohama Arena on the 29th-30th. The group performed their hits “Beautiful Target“, “Baby Good Night“, “Baby I’m Sorry” as well as their Japanese tracks “Beautiful Lie” and “Tipping Point“, and more. The members also showed off their individual charms through their solo stages as well as a special music video segment.

B1A4 shared, “It is an honor for us to perform on a stage that we dreamed a lot about since before our debut and it is because of our fans that we were able to get this far. In order to return the love that all of you have given us, we will work harder and show a better side so please continue to watch over us.”

In other news, B1A4 will also be holding their first fan club opening celebration for BANAs at the Koryo University Hwajung Gym on February 16th.

01.02.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.