B.A.P Reveal a Teaser Photo of Their New Song Prior to its Official Release

B.A.P Resmi Çıkışlarından Önce Şarkıya Ait Resimler Yayınladı

Ajansları TS Entertainment’ın 15 temmuzda yaptığı açıklamaya göre 17 temmuz öğleden sonra yayınlanacak olan şarkıları “Hurricane” resimleri yayınlandı.

Resimde Dae Hyun, bir kostüm ve papyon takarak bir Las Vegas gecesinin önünde ayakta poz verdi.Young Jae’de aynı şekilde bir kostüm giymiş ama ceketi omuzlarında bir şekilde poz verdi.

Ajans temsilcisi, “‘Hurricane’ ile ‘Coffee Shop’ta gördüğünüzden daha değişik bir çekicilik göreceksiniz. Biz diğer üyelerinin teaser fotoğraflarınıda yayınlayacağız.” dedi.

“Hurricane” yeni albümlerinden üçü dışında çıkacak ikinci şarkı. İlki “Coffee Shop” idi.

Asya_Prenses

According to a July 15 announcement by their agency, TS Entertainment, B.A.P revealed a teaser photo of their song “Hurricane,” which will be released at noon on July 17.

In the photo, Dae Hyun is wearing a suit and bow tie, standing in front of a Las Vegas night scene. Young Jae is also wearing a suit, holding his jacket over his shoulder.

An agency official says, “With ‘Hurricane’ you’ll see a different appeal from what you saw in the previously released ‘Coffee Shop.’ We’ll reveal teaser photos of the other members.”

“Hurricane” is the second song to be released out of three from their new EP. The first was “Coffee Shop.”

15.07.2013 – En.Korea

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.