As One’s Lee Min to Marry Her Boyfriend in Hawaii at The End of November

As One’dan Lee Min Kasım Ayı Sonunda Erkek Arkadaşıyla Hawaii’de Evlenecek 

Geçtiğimiz hafta açıklandığı gibi As One’dan Crystal hamile! Ve şimdi daha yeni haberler var ki diğer bir üye Lee Min de gelecek ay evlenmek üzere nişanlandı. 29 Kasım’da Lee Min güzel yer Hawaii’de özel bir düğünle evlenecek.

As One’ın ajansı Brand New Music’e göre Lee Min’in erkek arkadaşı ve yeni nişanlısı, yaklaşık iki yıldır ilişkide olduğu ünlü olmayan biri.

As One’ın geçenlerde yayınlanan mini albümünde Lee Min’in erkek arkadaşı için yazdığı ‘2=1’ adlı bir şarkı var. Şarkıyı; erkek arkadaşını ana karakter yaparak kendisi besteledi ve sözleri Crystal’le birlikte yazdı. Sözler şunun gibi sözler içeriyor: “Birlikte olduğumuz sürece korkmuyorum.”, “Sadece seni görmek istiyorum.”, “Bugün de kalbimin çarpmasına neden oluyor.”.

Aşağıdan tatlılık abidesi şarkıya göz atın! Ve Lee Min’i yaklaşan evliliğinde tebrik ediyoruz!

pwanggatime

It was announced last week that As One’s Crystal was pregnant! Well, it appears there is even more good news for the female duo as its second member Lee Min is engaged to be married next month. On November 29th, Lee Min will be holding a private wedding in beautiful Hawaii!

According to As One’s agency Brand New Music, Lee Min’s boyfriend and now fiance is a non-celebrity whom she has been in a relationship for about 2 years.

In As One’s recently revealed mini-album, there is one song called “2=1”, which Lee Min had made for her boyfriend. She personally composed the song and co-wrote the lyrics with Crystal, making her boyfriend its main protagonist. The lyrics consist of lines such as, “I am not afraid as long as we are in it together,” “I only want to see you,” and “Make my heart flutter today, too.”

Check out the sweet song below and congratulations to Lee Min on her upcoming marriage!

24.10.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.