ADB sees no big fall in aid funds despite Europe’s debt crisis

South Korea (대한민국)

Asya Kalkınma Bankası (AKB) Avrupa’nın borç krizine rağmen yardım fonlarında büyük bir düşüş görmedi

Asya Kalkınma Bankasından üst düzey bir yetkili salı günü, dünyanın her yanına yayılan ve önde gelen bağış yapan ülkelerin mali alanını sınırlayan Avrupanın borç krizine rağmen global kalkınma yardımları için yapılan finansal çabaların önemli ölçüde etkilenmeyeceğini söyledi.

AKB Başkan Yardımcısı Stephen Groff devam eden ekonomik belirsizliğin, hem bağışçı hem de alıcı ülkeleri daha iyi işbirliği ve daha çok tutarlılık içeren yeni bir yardım modeli oluşturmaya sevk ederek kalkınma yardımını daha iyi ve daha açık hale getirme ihtiyacını vurguladığını söyledi.

ji-young park

Despite Europe’s debt crisis spreading around the world and limiting the fiscal space of major donor nations, it won’t significantly hurt financial efforts for global development aid, a senior official at the Asian Development Bank (ADB) said Tuesday.

ADB Vice President Stephen Groff said that the ongoing economic uncertainty emphasized the need to make development assistance better and more transparent, urging both donor and recipient nations to establish a new paradigm for aid that includes better coordination and more coherence.

Yonhap News – 29.11.2011

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.