Actors Yoon Ji Min and Kwon Min to Tie the Knot

Aktris Yoon Ji Min ve Aktör Kwon Min Dünya Evine Giriyor

Aktris Yoon Ji Min ve aktör Kwon Min iki yıl süren mutlu bir flörtün ardından nihayet birlikte mutlu bir yaşam için son adımı attılar!

Birkaç yıllık arkadaşlıklarının ardından evlenmeye karar verdiler. Değerli bir dost, “İki yıl önce birlikte bir oyunda yer aldıktan sonra yakınlaşmaya başladılar” dedi. “Bu yakınlık doğal olarak bir ilişkiye dönüştü.” ifadesinde bulundu.

Bir temsilci yeni çift için, “Temmuz ayında evlenececekleri doğru. Şu anda yaklaşan düğün için planlar içerisindeler ve önümüzdeki hafta düğün fotoğraflarının çekimleri yapılacak.” şeklinde konuştu.

Kwon Min ‘Oh! Happy Day‘ filmi, ‘Dong Yi‘ dizisi ve daha pek çok yapımda rol alırken, Yoon Ji Min ‘Chuno‘ ve ‘Warrior Baek Dong Soo‘ gibi dizilerin başrollerinde oynadı.

Min-Hee Chang^^

After two years of happily dating, actors Yoon Ji Min and Kwon Min have finally taken the last step towards a happy life together!

Their decision to get married comes after several years of friendship. “2 years ago, they grew close after being in a play together,” said a dear friend. “That closeness grew into a relationship naturally.”

“It is true that they are getting married in July,” said a representative for the new couple. “They’ll be having their wedding photoshoot next week, and are planning for the upcoming wedding.”

Yoon Ji Min has starred in dramas such as ‘Chuno‘ and ‘Warrior Baek Dong Soo‘, while Kwon Min can be seen in the film ‘Oh! Happy Day‘ and the drama ‘Dong Yi‘, among others.

28.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.