Actor and Former TRAX Member No Min Woo Forms New Band, Releases Teaser Image

Aktör ve Eski TRAX Üyesi No Min Woo Yeni Grup Kurdu ve Tanıtım Fotoğraflarını Yayınladı

Müzisyen/aktör No Min Woo “gerçek olamayacak kadar sevimli ve ateşli” olduğu için son zamanlarda sosyal medyada çok konuşuldu ve bugün grubunun yaklaşan single albümü için bir tanıtım fotoğrafı yayınlayarak bu akımı sürdürdü.

Eskiden SM Entertainment’ın rock grubu TRAX’in bir üyesi olan No Min Woo artık üç üyeli yeni bir grubun parçası. Baterist Monster, DJ Disco ve No Min Woo “Icon” adı altında bir grup oluşturdular.

Icon’un ilk single albümü 1 Temmuz’da yayınlanacak ve No Min Woo, birçok yeteneğe sahip olan müzisyenin iki farklı yanını gösteren ve albümün çıkışına altı gün kaldığını haber veren bir tanıtım fotoğrafı yayınladı. Bir resimde koyu göz makyajıyla sert bir görünüm sergilerken, diğer resimde daha masum ve çocuksu görünüyor. Her iki durumda da, şunu söyleyebiliriz ki; hala gerçek olamayacak kadar güzel görünüyor.

Bu albümde No Min Woo bir yapımcı, vokalist, baterist, gitarist, bas gitarist, besteci, söz yazarı ve aranjör olarak albümün tüm kısımlarına aktif şekilde katıldı.

İlk single albümü “Iconic Oh Disco ‘Rock Star'” 1 Temmuz’da piyasaya çıkacak.

Min-Hee Chang^^

Musician/actor No Min Woo created a buzz online recently for being “too pretty and too hot to be true,” and today he continues the trend with the release of a teaser image for his group’s upcoming single album.

No Min Woo, who was formerly part of SM Entertainment’s rock band, “TRAX,” is now part of a new three-member band. Icon is composed of drummer Monster, DJ Disco, and No Min Woo himself, taking up the stage name “Icon.”

Icon’s first single album will be released July 1 and with only six days left yesterday, No Min Woo released a D-6 teaser image that shows two very different sides of the multi-talented musician. In one image, he looks more innocent and boyish, while the other image shows No Min Woo heavily made-up in dark eye makeup. Either way, perhaps we can say, he still looks too pretty to be true.

For this album, No Min Woo took active participation in all parts, being a producer, vocalist, drummer, guitarist, bassist, composer, lyricist, and arranger.

The single album, “Iconic Oh Disco ‘Rock Star’” will be released July 1.

25.06.2013 – Soompi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.