4minute Plays in the Rain for “Is It Poppin’?” MV Teaser

4minute “Is It Poppin’?” Klibinin Fragmanında Yağmurda Oynuyor

4minute sizi serinletecek bu yaz reçeli “Like Water?”ın İngilizce başlığının “Is It Poppin’?” olmasına karar verdi.

Kızlar son tanıtım fotoğraflarını yayınladıktan sonra şimdi de yeni fragman videosunu yayınladı. Videoda kızlar su altında oynayarak eğlenceli ve sıcak bir ortam olacağını göstererek su (aquatic) temalarına devam ediyorlar.

Şarkı “bu sıcak yazda sizi serinleteceğiz” teması için hazırlanmıştır! “Like Water?” bir hip hop şarkısı olarak sizin bir kez daha 4minute’ün benzersiz stilini yaşamanızı sağlayacak. Çıkması için eliniz kulağınızda ayın 28’ini bekleyin!

Asya_Prenses

4minute will be freshening up your summer with the new jam, “Like Water?”, which apparently they’ve decided to title it “Is It Poppin’?” in English.

After releasing their latest batch of teaser photos, the girls continue on the aquatic theme as through the new video teaser as they play in the rain in what seems to be a party setting, taking a moment to escape the heat.

The song is intended to “cool you down during this heat of summer”! “Like Water?” is a hip hop dance track that will allow you to feel the unique style of 4minute once again, so stay tuned for its release on the 28th!

25.06.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.