2PM’s Taecyeon to Feature in the Japanese Version of Cho Yong Pil’s ‘Hello’

2PM’in Taecyeon’u, Cho Yong Pil’in ‘Hello’ Şarkısının Japonca Versiyonunda Karşımıza Çıkacak

2PM’in Taecyeon’u, efsanevi Cho Yong Pil’in yayınlanacak olan 19. albümünden Hello adlı parçanın Japonca versiyonuna eşlik etme şansı yakaladı.

JYP Entertainment, 2PM’den Taecyeon’un 16 Ekim’de Japonya’da yayınlanacak Cho Yong Pil’in ‘Hello’ adlı albümü için düet yaptıklarını bildirdi.

Hello’nun Korece versiyonunda öne çıkan rapçi Verbal Jint olmasına rağmen, Taecyeon Japonca versiyonunda kendi havasını katacak ve şarkısı boyunca İngilizce yeteneklerini daha fazla sergileyecek.

Taecyeon, “Efsane Cho Yong Pil ile çalışmak benim için bir onurdur. 19. albümündeki ‘Hello’ ve ‘Bounce’ şarkılarını defalarca dinledim ve sevdim ve Japonya’daki fanların Cho Yong Pil’in albümünde beni dinlemekten hoşlanacaklarını umuyorum. Şarkıyı mutlulukla yaptım. Muhteşem bir şarkı yaratmak ve bu şarkıyı iple çekmeniz için çok sıkı çalıştım.” dedi.

16 Ekim’de piyasaya sürülecek olan Taecyeon ve Cho Yong Pil’in düetini sabırsızlıkla bekleyin.

özüm06

2PM’s Taecyeon got the chance to collaborate with the legendary veteran Cho Yong Pil for the upcoming Japanese version of his 19th album ‘Hello’!

JYP Entertainment stated, “2PM’s Taecyeon had a rap featuring in Cho Yong Pil’s album ‘Hello’ which will be released in Japan on October 16.”
Although the Korean version of “Hello” featured rapper Verbal Jint, Taecyeon will be putting his own spin on the song for the Japanese version and showcase more of his English skills through the rap.

Taecyeon shared, “It is an honor for me to work with legendary Cho Yong Pil sunbaenim. I liked and listened to ‘Hello’ and ‘Bounce’ from his 19th album a lot, and I hope that many fans in Japan enjoy listening to Cho Yong Pil sunbaenim’s music with me. I featured in the song with a joyful heart. I worked hard to create an awesome song so I ask that you look forward to it.”

You can look forward to October 16th for the release of Taecyeon and Cho Yong Pil’s collaboration!

04.09.2013 – Allkpop

null

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.