2PM’s Taecyeon Confirmed for Global ‘We Got Married’ with Gui Gui

2PM’den Taecyeon’un Evrensel ‘We Got Married’ Programına Gui Gui ile Katılacağı Kesinleşti

Programın evrensel versiyonunda gayriresmî olarak evlenen yeni çiftller birbirlerinin dilini ve farklı kültürünü öğrenecek. Taecyeon ve Gui Gui’nin programın yeni yayınındaki ilk çift olacağı doğrulandı.

1989 doğumlu Gui Gui, Tayvan’da Hey You isimli kız grubunun üyesi olarak eğlence endüstrisinde çıkış yapan çok yetenekli bir yıldız. Daha sonra gruptan ayrıldı ve oyuncu oldu. Lee Hyori, Super Junior üyesi Leeteuk ve BIGBANG hayranı olan bir K-pop sever olarak tanınıyor.

Gui Gui, 1 Şubat tarihinde Kore’yi ziyaret edeceğini duyurarak (muhtemelen programın çekimlerine başlamak için) bir uçak bileti fotoğrafı gönderdi.

Yeni çiftin maceralarının 41 farklı ülkede yayınlanması planlanıyor. Kore’deki yayınlanma tarihi daha sonra açıklanacak.

primadonna

The Global Version of the show will have the virtual newlywed couple learning about each other’s diverse cultures and language. Taecyeon and Gui Gui are the first couple to be confirmed for the new edition of the show.

Gui Gui, born in 1989, is a multitalented star in Taiwan, who started off in the entertainment industry as a member of the girl group, Hey You. She later left the group and became an actress. She’s known as a K-Pop fan of Lee Hyori, Super Junior’s Leeteuk, and BIGBANG.

On February 1, Gui Gui posted a picture of a plane ticket, announcing her visit to Korea, perhaps to start filming for the show.

The new couple′s adventures are scheduled to be air in 41 different countries. The broadcast dates in Korea have yet to be announced.

02.02.2013 – enewsWorld

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.